Sınıfça para toplayıp öğretmene bilgisayar almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir MEB öğretmeni kendi tek maaşı ile yaklaşık 1650 Ti laptop alabilir kesinlikle vermeyin daha kendimize bulamıyoruz.

Babam okulda müdür yardımcısı, 2500 TL maaşından vergi kesiliyor. 5000TL ile 1650 Ti laptop alırsın artık.
(Giderleri katmadım)

Senaryoya bak. Sınıf annesi bir şey demeyecek mi?
Anlamadım?
Öğretmenler bu tür şeyler istemez. İsteyeceği zaman kendi sınıfta bunu belirtir, sınıf annesi toplar. Belirtme kısmını da sınıf annesi yapmaz. Ayrıca vermek zorundasınız yazmış. Öğretmenler yine para toplanacağı zaman vermek zorundasınız gibi bir ifade pek kullanmazlar. Ben de bu yüzden böyle düşündüm. Bunun neresi size senaryo geldi?

Arkadaşlar selam. Bir şey danışmak istiyorum. Öğretmenin laptopu bozuluyor ve sınıf annesi WP grubuna mesaj atıyor; "Para toplanacak, Perşembe'ye kadar vermek zorundasınız.". Sizce boyle bir şey yasal mı? Neden ben kalkıp ekstradan 150 TL para vereyim? Ayrıca sınıfın bütçesi olan 2000 TL'yi de katacaklar ve 7000 TL'lik laptop alacaklar. Ben bu parayı vermek istemiyorum. Sizce böyle bir şey yasal mıdır?
Yaw he he aşkitom de, bakalım yazıyor mu bir daha. Sınıf annelerine soykırım yapmak gerek!
Hocam böyle bir şey yapma zorunluluğunuz yok :)

Bu arada konu trend oluyor konu mining ci hocalar.
''the pro miningci hocalar ''

Şaka gibisiniz bu kadar ölücülük olmaz. Öğretmenin maaşı olması laptop alabileceği durumda olduğu anlamına gelmiyor ki. Sınıf bütçesi falan da dediğine göre muhtemelen ilkokullu falansın yani bu yaştan böyle para hesaplarını bırak kafayı yersin ileride.

Bütçen yoksa bir şey diyemem ama bütçen var ve utanmıyorsan; gruba, ben para vermiyorum yazabilirsin.
Hocam meblağda biraz sıkıntı var ama. 7000 liraya 4K 60FPS Zoom yayını yapacak sanki. Konuda yapılan itirazların büyük bir kısmı da buna yönelik anladığım kadarıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı