Sınıfımdaki insanların kişilikleri

Her insan senin kafa dengin olamaz olmamalı zaten. Sen kişileri böyle tarif ediyorsun da bakalım onlar seni nasıl tarif edecekler.

Kardeşim ne günahım vardı da böyle bir sınıf geldi senin sorunun ne ayrıca ben onlara bir şey yapmadım dokunmadım. Ha istersen kendimi tarif edeyim sana?
Sessizim içe dönüğüm bencilim kimseyi sevmem temastan kaçınırım ve istemediğim hiçbir şeyi yapmam.

Bencilim derken onlara hiç bencillik yapmadım çünkü konuşmadım.

Kavgaya girmek istemiyorum bunun nedeni güçsüz olmam değil bazı işler sicilini en temiz haliyle istiyor ve ben disipline gitmekten korkuyorum yoksa istesem 4 saniyede kolunu kırarım hastanelik ederim çocuğu.
Kavgaya girme zaten böyle durumlarda çok yapıcak birşey olmuyor ne yazık ki haklı olsan bile çoğunluk oldukları için haksız çıkabiliyorsun işin içinden. Böyle insanlara bir şekilde gözdağı verirsen uğraşacak başka birini bulmaya çalışırlar muhtemelen.

Merhaba arkadaşlar bu konuyu sınıfımdaki mükemmel ötesi kişiler zorunlu ettiği için yazıyorum. Kişilikleri de kendileri kadar tuhaf.

Futbolcu ve atarlı çocuk: Kendisi futbolcu ve her futbol maçını izliyor. Neyse işte sınıfa her girdiğimde başka bir kişiyle uğraştığını görüyorum. Bazen benimle de uğraşıyor (uğraşacak kadar güçlü değil ama deniyor işte rahatsız ediyor). Bir de dolaplara su falan döküyor geçen döktü ve yalan söyledi iftira attı ben yapmadım diye.

(İlk kelimeden kişinin berbat olduğunu anlarsınız zaten)

Tiktokçu ve aşırı atarlı kız: Kendisi TikTok izliyor çekiyor bir keresinde videomu çekip yayınlamıştı. Fark ettiğim anda telefonunu alıp müdüre götürdüm ve silmek zorunda kaldı. Sadece bu da değil bir şey soruyorum defterim eksik diye cevabı "sana ne vermiyorum". Yani ne kadar boş bir insan olduğunu zaten TikTok kelimesinden anlamışsınızdır diye düşünüyorum.

Efendi ve kibar çocuk: Kendisiyle hiçbir sorunum yok gayet düzgün ve kibar bir insan ama nedense başka sınıflardan gangster (zorbalık yapanlar) çetesiyle takılıyor.

Yalancı ve Instagram kullanan kız: Kendisi sınıfın önünde herkesin yediceddine küfretti. Bu nasıl bir cesaret anlamadım çünkü 6 kişi erkek var karşısında. O anda o kıza o öfkeyle geçirecektim ama sonra ağlardı falan disiplin yemek istemedim, umursamadım.

Herkesin notlarıyla alay edip matematikten 30 alan o kız:
Kendisi ben dahil herkesle alay ediyor (kız grubu var onlar hariç) özellikle benimle. Matematikten 90 aldım diye hile falan diyor boş boş davranışlar.

Siz bu sınıfta olsanız delirmez miydiniz dürüst olun.
(Not: Sınıftaki en sessiz kişiyim ve notlarım iyi. Ama herkes benden nefret ediyor ve iğreniyor. Umurumda değil ama sebepsizce nefret etmeleri de bir boş davranış bence)

Ben olsam efendi çocuk harici hiçbiriyle muhatap dahi olmam.

Kardeşim ne günahım vardı da böyle bir sınıf geldi senin sorunun ne ayrıca ben onlara bir şey yapmadım dokunmadım. Ha istersen kendimi tarif edeyim sana?
Sessizim içe dönüğüm bencilim kimseyi sevmem temastan kaçınırım ve istemediğim hiçbir şeyi yapmam.

Bencilim derken onlara hiç bencillik yapmadım çünkü konuşmadım.
Dediğiniz tamamen doğru. Sınıfımda var bunlar yüzünden ailemle konuşup şubemi değişmek istiyorum.

Kavgaya girme zaten böyle durumlarda çok yapıcak birşey olmuyor ne yazık ki haklı olsan bile çoğunluk oldukları için haksız çıkabiliyorsun işin içinden. Böyle insanlara bir şekilde gözdağı verirsen uğraşacak başka birini bulmaya çalışırlar muhtemelen.
Üzücü ama sinir hastalığım var sinir ettiklerinde kafalarına geçiresim geliyor ama disiplin yemek varken yapmamak için tutuyorum kendimi.

Dediğiniz tamamen doğru. Sınıfımda var bunlar yüzünden ailemle konuşup şubemi değişmek istiyorum.
Bence de
Öyle olmuyor işte o. Zaten rahatsız olduğunu belirtmiş. Konuştuğunu değil. Konuşursa o çocuklar onunla konuşuyordur.

Evet öyle. Rahatsız ediyorlar sonra dayak atamıyor diye daha fazla yapıyorlar. Şikayet edeceğim devam ederlerse disiplin falan dinlemeden direkt hastanelik edeceğim disiplin yesem bile en azından rahatsızlık vermez bir süre.

Ben isteyerek mi rahatsızlık vermelerini sağlıyorum? Elimde olsa okuldan attırırım zaten tutanak yiyecekti geçen sene hocanın iyi gününe denk geldi diye yemedi.

Ben isteyerek mi rahatsızlık vermelerini sağlıyorum? Elimde olsa okuldan attırırım zaten tutanak yiyecekti geçen sene hocanın iyi gününe denk geldi diye yemedi.

Şubeni değiştirebilirsin. Sınıftakilerle muhatap olmak zorunda değilsin başka şubelerden arkadaş edin. Sen ses çıkarmadıkça daha çok üstüne gelirler kendini ezdirmeyeceksin.

@105993 bir sorunun varsa gel çözelim ne bu artistlik böyle? Onlar beni nasıl tarif ederler söyleyeyim de anla.
Onlara göre ben psikopatım nokta.

Şubeni değiştirebilirsin. Sınıftakilerle muhatap olmak zorunda değilsin başka şubelerden arkadaş edin. Sen ses çıkarmadıkça daha çok üstüne gelirler kendini ezdirmeyeceksin.

Başka şubelerde daha kötüleri var dayak atanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı