Sınıfta kalacağım, ne yapmalıyım?

AsassinHunt

Centipat
Daha fazla  
Lise 1I geçtikten sonra 10 da takıldım 1. dönem ortalamasına bakarsak geçemiyorum bütün kaderimi 2. dönem belirliyor daha sınav olmadık ama kalacağım gibi kalırsam okula devam etsem mi?

Lise 1I geçtikten sonra 10 da takıldım 1. dönem ortalamasına bakarsak geçemiyorum bütün kaderimi 2. dönem belirliyor daha sınav olmadık ama kalacağım gibi kalırsam okula devam etsem mi?
10. sınıfta nasıl becerdiniz anlamadım. Kaldıysanız kaldınız. Eğer ki okulu okuyamayacaksanız açığa geçin ve iş bulun kendinize. Meslek öğrenin.

Okumak zor geliyorsa bırak okuma. Ustalık öğren. Sanayi olur, elektrikçilik olur, tesisatçılık veya aklıma gelmeyen inşaat alanında vs. herhangi bir ustalık öğren. Gelecek yıllarda ustalara olan talep artacaktır, günümüzde kimse usta olmayı istemeyip üniversite okuma peşinde olduğu için.

İlk dönem ortalaman muhtemelen daha yüksektir ama ilk dönem ne olursa olsun ikinci dönem 70 veya üzeri ise sınıfı geçersiniz. İki dönem ortalamanız 50 altı ise kaldığınız ders sayısına göre geçme şansınız var ama zor. Genelde kalanlar topluca kalıyor.

Söylendiği gibi açık muhabbetine bakabilirsiniz. Hakim değilim.

Devam edip etmemek size kalmış. Ben 10. sınıfta kaldığımda devam etmiştim. Bence aileniz sıkıntı çıkarmıyosa ve hevesiniz varsa devam edin.

@Salih METİN baraj dersten seçmeli girmek ne oluyor?

Geri
Yukarı