Sınıfta kaldım bu sene ne yapacağım

Açıkçası ben, İnsanların yetenekli olduğu konulara göre eğitim görmesinden yanayım. Eğer bir insan müzik ile uğraşmak istiyor ve müziğe ilgisi varsa, Müzik eğitimi almalı ve müzikten sınav olmalıdır.

Açıkçası ben, İnsanların yetenekli olduğu konulara göre eğitim görmesinden yanayım. Eğer bir insan müzik ile uğraşmak istiyor ve müziğe ilgisi varsa, Müzik eğitimi almalı ve müzikten sınav olmalıdır.

Hocam gerçekten okuldaki hocalarım bile bana bu çocuğun bu okulda ne işi var diyordu.

Hayatını sevdiğin şeye tutkuyla adayıp kazansan da kaybetsen de pişman olmayacaksan sorun yok ama yarım hevesle yapacaksan olmaz. Böyleyse de konservatuar hedeflemen lazım senin, lisede ne kadar çok boş vaktin olduğunun farkında değilsin henüz. Sonra anlayacaksın, bu yüzden lisede hocalarınla konuş, ben bunu istiyorum hayatta ve yapacağım de, derslere tam katıl, onlar seni zorlandığın yerde bu sayede kolaylık sağlayarak geçirir. Lise bitirmeden, eğitim almadan ileride okul farkı yüzünden sosyal hayatında da sorunlar yaşayabilirsin. Lisedeki bol vaktini de sevdiğin şeye ayır.

Okuyamazsan da açık liseden devam edersin. Herkes başarılı olacak veya okuyacak diye bir kaide yok. Fakat okuyup akademik olarak başarılı olursan önün daha açık olur. Üniversite mezunu olup asgari ücretle çalışan çok kişi var, onu bırak iş bulamayanlar da var.

Tek bir alana da bırakmayacaksın işi. Müzisyenlik düşünüyorsun konservatuarsız bir de. Hava çok sıcak mutfağa gittin çok susadın bir bardak su gördün hemen kafana dikip kana kana içtin ama içtiğin annenin çamaşır bulaşık için koyduğu çamaşırsuyu çıktı. Hadi ölümden döndün ama ses tellerin gitti. O zaman ne olacak ? Bir müzik aleti çalıyorsun, bir gün kaza geçirip sakatlandın çalamıyorsun o zaman ne yapacaksın.

Tavsiyem okuyup kendini geliştirmenden yana.

bi hayal ne kadar zor olursa o kadar tatlı olur. önemli olan nerden geldiğin değil hayatı nerde bitirdiğindir hayat senin hayatın nası olsun istiyorsan öyle yaşa ve de istediğin şeyde ne kadar başarılı olursan bence ailen de sana o kadar güven duyacaktır.

Gelip geçici heveslerle hayatını bitirme. Tamam, insan sevdiği işi yapmalı. Git hobi olarak yap, ama bunu meslek olarak düşünüyorsan geleceğin yok demektir. Sokata çalgıcı olmakla karın doyulmaz. Ailen haklı bu konuda. Ama senin yaptığın çok yanlış. Moralini bozmak istemem, ama bu sevdadan vazgeç. Git hobi olarak yap.

Hayatını sevdiğin şeye tutkuyla adayıp kazansan da kaybetsen de pişman olmayacaksan sorun yok ama yarım hevesle yapacaksan olmaz. Böyleyse de konservatuar hedeflemen lazım senin, lisede ne kadar çok boş vaktin olduğunun farkında değilsin henüz. Sonra anlayacaksın, bu yüzden lisede hocalarınla konuş, ben bunu istiyorum hayatta ve yapacağım de, derslere tam katıl, onlar seni zorlandığın yerde bu sayede kolaylık sağlayarak geçirir. Lise bitirmeden, eğitim almadan ileride okul farkı yüzünden sosyal hayatında da sorunlar yaşayabilirsin. Lisedeki bol vaktini de sevdiğin şeye ayır.

Çok teşekkür ederim yazdıklarınız için. Liseden mezun olamazsam ileride sosyal hayatımda yaşacağım sıkıntıların farkına vardım ve dediklerinizi harfiyen uygulayacağım.

Gelip geçici heveslerle hayatını bitirme. Tamam, insan sevdiği işi yapmalı. Git hobi olarak yap, ama bunu meslek olarak düşünüyorsan geleceğin yok demektir. Sokata çalgıcı olmakla karın doyulmaz. Ailen haklı bu konuda. Ama senin yaptığın çok yanlış. Moralini bozmak istemem, ama bu sevdadan vazgeç. Git hobi olarak yap.

Ailemde aynen bu cümleleri bana kuruyor. Aç kalacaksın, Ailen olmayacak çünkü paran olmayacak vs.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı