Sınıfta kaldım bu sene ne yapacağım

rinkull

Hectopat
Okulu 2. dönem bıraktım devam etmedim bu sene benden küçüklerle okuyacağım, Kendimi iyi hissetmem adına önerebileceğiniz neler var ?

Hiç moralini bozma, İnsanların dediklerine aldırma, Hayat bu olur böyle şeyler. Sadece geleceğe bak ve biraz daha derslerine önem ver, İsteyince gerçekten oluyor güven bana.

Bu sene öyle yapmamaya çalış, eğer yapacaksan da okulu boşver ve hayata kendini hazırla. Sınıfta laçkalıktan mı kaldın? Yoksa diğer nedenler yüzünden mi?

Günümüz eğitim sisteminde sınıfta kalmak çok büyük başarıdır. Hiç ders çalışmadan sadece okula gidip gelsen yine sınıfı geçersin. Sistem böyle kurulmuş. Ayrıca toplamda 45 gün devamsızlık vardı eskiden. Hala daha var ama özürsüz devamsızlık 10 güne indirildi. 45 günlük devamsızlığın %90 kadarını kullanan ve neredeyse hiç ders çalışmayan biri olarak ben liseyi sorunsuz bitirdiysem sende bitirirsin.

Sana çok sık duyduğum ama hiç uygulamadığım bir nasihat vereyim; Aklın varsa okursun veya en azından açıktan liseyi bitirip o sırada da kendine bir meslek edinirsin. Kendimden biliyorum. Lise bittiğinde ne duruma düşeceğini göreceksin.

Dediğim gibi kimseye aldırma, her şeyi aklından çıkarıp sadece dersi dinlemeyi ve çalışmayı dene. Moralini bozacak şeyleri düşünmezsen daha verimli çalışabilirsin.

Bu sene öyle yapmamaya çalış, eğer yapacaksan da okulu boşver ve hayata kendini hazırla. Sınıfta laçkalıktan mı kaldın? Yoksa diğer nedenler yüzünden mi?

Hemen anlatayım, Ben müzisyen olmak istiyordum hayatımı tamamen müziğe adamak istiyordum fakat ailem öyle istemiyordu sigortalı bir işin olsun mevzuları vs. derken içinde sürüyle serserinin bulunduğu bir okula yazdırıldım. 1 dönem iyi kötü gittik geldik kalacağımıda biliyordum zaten 1 dönem dayandım 2. dönem ipler koptu gitmiyorum dedim sokak müzisyeni oldum. Bu şekilde ailem hayatımla ve geleceğimle oynadı yani, yine müzik yapmak istiyorum çünkü nerede bi müzisyen görsem moralim bozuluyor onlar gibi olamıyorum diye dünyaya 1 kere geliyoruz ve ben istediklerimi elde elemeden çürüyüp gidicem.

Günümüz eğitim sisteminde sınıfta kalmak çok büyük başarıdır. Hiç ders çalışmadan sadece okula gidip gelsen yine sınıfı geçersin. Sistem böyle kurulmuş. Ayrıca toplamda 45 gün devamsızlık vardı eskiden. Hala daha var ama özürsüz devamsızlık 10 güne indirildi. 45 günlük devamsızlığın %90 kadarını kullanan ve neredeyse hiç ders çalışmayan biri olarak ben liseyi sorunsuz bitirdiysem sende bitirirsin.

Sana çok sık duyduğum ama hiç uygulamadığım bir nasihat vereyim; Aklın varsa okursun veya en azından açıktan liseyi bitirip o sırada da kendine bir meslek edinirsin. Kendimden biliyorum. Lise bittiğinde ne duruma düşeceğini göreceksin.

Önerilerin ve yazdıkların için çok teşekkür ediyorum, bu pazartesi başlıyorum inşallah. Liseyi ve üniversiteyi iyi kötü bitirip özgür olma hedefindeyim.

Sen onlara aldırma. Peki sen neden okula gidemedin?

Önceki mesajımda anlattım ama bir ek neden anlatacak olursam; Ailemin benden beklentileri ve emekleri herşey boşa çıkıyor diye çok moralim bozuluyordu.

Dediğim gibi kimseye aldırma, her şeyi aklından çıkarıp sadece dersi dinlemeyi ve çalışmayı dene. Moralini bozacak şeyleri düşünmezsen daha verimli çalışabilirsin.

Sanırım bu konuda en verimlisi yalnız çalışmak ve söylenen her ne olursa olsun kulak asmamak olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı