Sınıftakiler dışlıyor

Yerinizde olsaydım sınıf değiştirirdim tam kafa sınıfı bulunca lise hayatı iyi geçer lise hayatı bir daha gelmez susup asosyal yaşamamak lazım yani hem gruptan yazıyorlar diyorsun bir de her gün o insanlarla yüz yüze geleceksin veya okuldan başka insanlarla arkadaş olun vs.

Daha samimiyet oluşmayan insanlara hemen bu tarz makara yapmaman daha mantıklı olur. Sen zaten haklı tarafsın burada, neden küfürlerinden alınırsın anlamadım. Ortada bir sebep yokken başka birilerini ezen insanlar kendi özgüvensizliklerinden buna ihtiyaç duyuyorlar. Kendini asla sorgulama, insanların senin hakkında beğenmedikleri ama senin beğendiğin bir yönün varsa ve değişmek istemiyorsan bu yönünü benimse ve üstüne git, o insanları daha da delirt gerekirse. Fakat bir duruşun olsun, kendin ol. Yoksa hep ezik, ezilen bir insan olursun. Bunları okuyup herkese atar yap demiyorum, kendine samimi ol ve kendini değiştireceksen bunda kendi rızanda olmalı. Sırf başkalarının düşünceleri için karakterini değiştirme.

Peki bu dediklerinizi yapacağım en cok moralimi bozan ise sınıfta 1 tane fln arkadaşım var nerdeyse ben zaten yeni sınıf değiştirdim ordada dalga geçiyorlardı benimle sürekli bişey yapmadığım halde tek eğlenceleri benle uğraşmak bu sınıfta aynı herkes gruba istediğini yazıyor ben yazınca sorun teşkil ediyor bende onu anlamadım surekli gruba cinsel foto atıp aaa emir eser fln küçük cocuk cinsel organını çekmiş mesela resimde onları falan atiyor bitane çocuk gülüyorlar malsin fln filan

Dostum sen kaçıncı sınıfa gidiyorsun, sen daha hayatının çok başındasın böyle şeylere takılma hiçbir zaman kimseyle aran bozulduğu içinde sakın kimseyle yalandan arkadaşlık kurmaya çalışma insanlar sana kötü gözle bakıyorsa sen onlara kötü gözle bakma açıkçası öz güvenli olmaya çalış kimseye de bunu gösterme gösteriş yapar gibi sen birilerinin yanına gitme onlar yanına gelmesini bekle bu arada gruba yazdığın şeyde gerçekten saçmaymış o lise hayatı düşünseydim garip durmuş yazdığın cümle o yaşlar kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz o yüzden her şeyi sallama derslerine bak geç çevrene dikkat et arkadaş önemlidir.

Eğer istemiyorsanız gruptan çıkabilirim, sorun yok.

Aslında başta cevabını kendiniz vermişsiniz arkadaşım sandıklarım diye. Çözüm basit hiç akarı kokarı olmadan WhatsApp grubundan çıkıyorsunuz ve size böyle davrananlara balon gibi davranıyorsunuz. Sonuçta balonların havası bir süre sonra iner. Ben kendimi bildim bileli Sinif gruplarina girmem.(Şu an üniversiteliyim ve Whatsapp kullanmıyorum bilerek) Çünkü başkalarını aşağılayıp kendini komik zanneden bazlamalarla yüz yüze gelmek bana çok sıkıcı geliyor.

Merhabalar arkadaşlarım, bugün kendi aralarında sakalasirken ben de onların arkadaşı olduğum için arkadaşım sandığım için daha doğrusu sınıf grubuna mesaj yazdım. Hani bu fake telefon kazanma şeyleri atmışlar herkes yorum yapmış grupta, ben de yazdım "Sizce Ankara'ya deniz gelir mi? sjsjsjjzs" diye yazdım. Hani gerçek olmadığını şey yaptım soyledim, onlar da "Sen bir sus, küfürlü mesajlar, evlat olsan sevilmezsin" falan gibi mesajlar. Ben de yazdım "Eğer istemiyorsanız gruptan çıkabilirim, sorun yok." Sizce ne yapmalıyım? Bundan sonra sınıfa karşı tek tuk arkadaşım var 2-3 tane onlarla da fazla samimi değilim. Sizce ne yapmalıyım?
Değiştirebilirsen sınıf, okul değiştir.

Başıma az gelmedi.

Beni sevmeyen bir grup vardı. Attığım tek bir emojiye konuyu uzatıp durmuşlardı. Önce rezil ettim WP grubunda sonra grubu kapattırdım. Herkes bilgilere ulaşamadığı için bu 5 enayiye sallıyordu :D Bütün sınıf önünde bir ona bir buna laf çarpnca eni sonu gruptan çıktılar.

Dostum sen kaçıncı sınıfa gidiyorsun, sen daha hayatının çok başındasın böyle şeylere takılma hiçbir zaman kimseyle aran bozulduğu içinde sakın kimseyle yalandan arkadaşlık kurmaya çalışma insanlar sana kötü gözle bakıyorsa sen onlara kötü gözle bakma açıkçası öz güvenli olmaya çalış kimseye de bunu gösterme gösteriş yapar gibi sen birilerinin yanına gitme onlar yanına gelmesini bekle bu arada gruba yazdığın şeyde gerçekten saçmaymış o lise hayatı düşünseydim garip durmuş yazdığın cümle o yaşlar kimse kimsenin gözünün yaşına bakmaz o yüzden her şeyi sallama derslerine bak geç çevrene dikkat et arkadaş önemlidir.
Lise 10. Sınıfım peki yapmaya caliscam insanlara hic bir zaman kötü yaklasmadim herkesle samimi olabilirim mesela dünyayı SEVİYORUM ama bunlar bana zehir ediyor dünyayı
Dediklerinizi yapacağım ama beni yine dislayacaklar zannetmiyorum konuscaklarini ben konuşmalarında degilim zaten benim hakkımda cinsel resimler bak bu emir falan küfür hakaret yiyorum sürekli bunlara takilmam pek ama canımı sıkar

Geri
Yukarı