Sinirlerinize Nasıl Hakim Oluyorsunuz?

LeBlanc

Hectopat
Çok çabuk sinir olan bir insanım. Ve bu bile beni sinir ediyor. Hele insanlar söz konusu olduğunda karşımdaki insanı linç edesim geliyor döve döve. Bu psikolojik bir sorun mu? Psikoloğa gitmeli miyim? Yoksa kendi kendime uygulayabileceğim sakinleşme yöntemleri var mıdır? Hiç kontrolden çıkarcasına öfke nöbetine girip kendinizi sakinleştirdiğiniz oldu mu? Olduysa nasıl yapıyorsunuz?

Kolay kolay öfkelenen bir insan değilim. Öfkelendiğim zaman bol bol su içiyorum ve o gün öfkemi atmak için spor salonuna gidiyorum. Sinirli bir insansanız spor salonlarında ağırlık kaldırmanızı tavsiye ederim.

Sürekli nefret ve öfke hissediyorum. İnsanların çoğu boş, gereksiz şeylerle uğraşan varlıklar, aptal aptal konuları mizah ve espri zanneden varlıklar olduğundan dolayı arkadaşım bile fazla yok bu yüzden. Sürekli yalnız takılıyorum. Seni çok iyi anlıyorum.

Sinirlerime hakim olamıyorum açık konuşmak gerekirse. Haksızlığa uğradığım zaman mesela ellerim titriyor sinirden gözlerim doluyo karşımdaki kişi benden büyük de olsa ona saldırasım geliyor ağzını burnunu parçalayasım geliyor. Sinirim yüzünden okulda disiplin yemiştim hatta. Psikologluk bir durum bence

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı