Çözüldü Sistem kendiliğinden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamı alalı 1 sene oluyor. Termal macun yeni ama kapanıp duruyor. Oyundayken oluyor bazen de Google da dolaşırken aniden kapanıyor. Isıdan kapandığını düşünüyorum. Ne yapabilirim ne önerirsiniz?

Hocam öncelikle AMD'yi tamamen kaldırın. Ardından ekran kartınızın modelini bu siteden seçip istediğiniz sürücüyü indirin. Normal bir kurulum yapacaksınız.
Ancak başlamadan önce bir şeyi belirteyim: Eğer ki sorunun yazılım kaynaklı olduğundan tamamen eminseniz yapın bunu. Bende normal bir işlem yaparken önce fare imleci donuyordu, ardından görüntü kilitleniyordu ve sonrasında da ekran siyah oluyordu. Bilgisayar da öylece kilitleniyordu ve bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekiyordu. Probleminiz böyleyse bunu yapmanızı öneririm.

Rahatsız ettiğim için pardon haber vermek istedim sadece.
Bilgisayarcıya gittim adam Power bozuk dedi ses falan çıkıyordu Power'dan cızırtı sesi 400 Watt Power taktı önceki 300'dü eve geldim bir oyun kuram dedim gene kapandı yarın adama gideceğim tekrar sorun çözülmedi maalesef :( ( acaba oyundamı sıkıntı var dicemde daha önce yüklemiştim)

Rahatsız ettiğim için pardon haber vermek istedim sadece.
Bilgisayarcıya gittim adam Power bozuk dedi ses falan çıkıyordu Power'dan cızırtı sesi 400 Watt Power taktı önceki 300'dü eve geldim bir oyun kuram dedim gene kapandı yarın adama gideceğim tekrar sorun çözülmedi maalesef :( ( acaba oyundamı sıkıntı var dicemde daha önce yüklemiştim)
Hocam canınız sağ olsun da üzüldüm ya :( Aklıma bir şey gelmiyor maalesef, keşke daha çok yardımcı olabilsem.

Hocam bilgisayarınız lanetlenmiş (!)

Hocam ben PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fiyatına gelirsek 150-300 arası tutabilir.

Evet zaten şu anki Power bozukmuş adam değiştirdi şu an ısınmıyor ama niyeyse kapanıyor. Eğer kapanmazsa parasını verirsin demişti 100 lira tuttu ama vermicem sonuçta kapandı :D Power'e değiştirmesine rağmen kapanıyor PSU'dan olamaz gibi geliyor üstelik önceki Power 300 Watt'dı bu 400 bunda da kapanıyor.sorun %70 ekran kartından :/

Evet zaten şu anki Power bozukmuş adam değiştirdi şu an ısınmıyor ama niyeyse kapanıyor. Eğer kapanmazsa parasını verirsin demişti 100 lira tuttu ama vermicem sonuçta kapandı :D Power'e değiştirmesine rağmen kapanıyor PSU'dan olamaz gibi geliyor üstelik önceki Power 300 Watt'dı bu 400 bunda da kapanıyor. Sorun %70 ekran kartından :/

Belkide sistemin açma kapama düğmesi kendi kendine basıyordur diyeceğim o zaman bilgisayar kapalı iken de kendi kendine açılması gerekirdi. Bu durumum ekran kartı ile olan alakası ne onu tam anlayamadım.

Belkide sistemin açma kapama düğmesi kendi kendine basıyordur diyeceğim o zaman bilgisayar kapalı iken de kendi kendine açılması gerekirdi. Bu durumum ekran kartı ile olan alakası ne onu tam anlayamadım.

Ekran kartı fazla ısındığı için kapatıyordur belki de? Bu da olabilir.

Sıcaklık sorunu olabilir ama sıcaklık stabil ise güç kaynağını kontrol etmelisin.

Güç kaynağı dediğin Power ise yeni Power aldım bugün bir sorun görünmüyor şu an kapanmadı hiç, bir de kasaya elektrik veren priz eskiydi ( evdeki tüm prizler eski :D ) kısa devre yapabilir mi diye düşündüm evin tüm tesisatlarını yeniledim üstüne 6'lı şok korumalı uzatma priz aldım 500 lira girdi power ile birlikte hala kapanmaya devam ederse atacağım PC'yi camdan yeter be yeter :/

Yeni konular

Geri
Yukarı