Sistem toplamada tercih edilmesi gereken markalar

ahwak

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Donanımları üreten markaların ne gibi farkları var? Sistem toplarken hangi markaları neye göre tercih etmeliyiz? Hangi marka hangi donanım için daha iyi? Sistem toplamak istediğim zaman bu sorular kafamı kurcalıyor. Şimdiden teşekkürler.

Donanım olayından diğer arkadaşlar kadar anlamasam bile ASUS, MSI gibi markaların ön planda olduğu aşikar. Özellikle ekran kartında ASUS sanırım. Anakartta ise MSI. Soğutma sisteminde ise Corsair.

Marka değil kimi parçanın kimi modeli falan hepsi değişkenlik gösterir o yüzden toplanmak istenen sistem de istenen parçaları ve bütçesine göre parça seçimi yapılmalı.

Arkadaşlar merhaba. Donanımları üreten markaların ne gibi farkları var? Sistem toplarken hangi markaları neye göre tercih etmeliyiz? Hangi marka hangi donanım için daha iyi? Sistem toplamak istediğim zaman bu sorular kafamı kurcalıyor. Şimdiden teşekkürler.

Önemli olan parça uyumluluğu.

Oyun için Intel, render için AMD.
Anakart olarak, MSI, ASUS gibi markalar güzel, anakart seçerken işlemci soket türü RAM uyumu önemli.
RAM olarak, Kingston veya Corsair öneririm, hızı anakartın desteklediği hıza göre seçmelisin. 16 GB alacaksan 2x8 GB yapmalısın daha iyi performans alırsın.
SSD olarak, Samsung öneririm, M.2 veya SATA bütçene göre seçmelisin. Yanına'da 1 TB HDD koyarsın Seagate marka.
Ekran kartı olarak, MSI, ASUS, Gigabyte markaları güzel. Ekran kartı tamamen bütçende bağlı.
Güç kaynağı olarak Corsair, Thermaltake öneririm.

marka olarak takıntı yapma bütçene göre seç tanıdık markalar olursa iyi olur (asus msi galax colorful ınno3d) felan ram lerde öyle ama bütçeni söylersen daha detaylı yardımcı olurum

En çok fark eden detay genellikle psu markası oluyor kalitesiz markalar sisteminizi direk çöpe atabiliyor. High Power FSP Zalman Aerocool gibi bilindik markalara yönelmek gerekiyor. SSD ve HDD için uzun süre kullanımda performans düşüşleri markaların bazılarında olabiliyor. Ekran kartlarında ise daha çok soğutma ve Coil Whine sorunlarını kart üreticisine bağlıyken driver sorunları gibi sorunlar AMD ya da Nvidiadan kaynaklanıyor. İşlemci en temizi bu konuda bence. AMD de Intel de belli bir çıtanın üstünde. Anakart için de ihtiyacınıza göre bir model seçmek bütçenizi iyi etkiler. Örneğin M2 SSD alacağınız zaman buna özel soğutmaları olan bir anakart performansınızı arttıracaktır. Ramler içinse bilinen markalar genellikle iş görecektir.

Önemli olan parça uyumluluğu.

Oyun için Intel, render için AMD.
Anakart olarak, MSI, ASUS gibi markalar güzel, anakart seçerken işlemci soket türü RAM uyumu önemli.
RAM olarak, Kingston veya Corsair öneririm, hızı anakartın desteklediği hıza göre seçmelisin. 16 GB alacaksan 2x8 GB yapmalısın daha iyi performans alırsın.
SSD olarak, Samsung öneririm, M.2 veya SATA bütçene göre seçmelisin. Yanına'da 1 TB HDD koyarsın Seagate marka.
Ekran kartı olarak, MSI, ASUS, Gigabyte markaları güzel. Ekran kartı tamamen bütçende bağlı.
Güç kaynağı olarak Corsair, Thermaltake öneririm.
Hocam gerçekten bu Gigabyte markası güven veren bir marka mı? Benim de anakartım bu marka fakat çok eski bir modeli. Gerçekten diğer markaların yanında bana pek güven vermiyor. Bilmediğimden soruyorum..

Ekran kartı için: Gigabyte, Evga, Zotac, Galax, Sapphire, INNO3D, ASUS ve MSI öneririm.

RAM için: G.Skill, Neo Forza ve Crucial öneririm.

SSD için: Patriot, Apacer, Samsung ve Kingston öneririm.

PSU için: Zalman, FSP, High Power, Cooler Master ve Aerocool öneririm.

Kasa için: DarkFlash, Aerocool, Cooler Master, Zalman, MSI ve XPG öneririm.

Anakart için: Gigabyte, Biostar, ASUS ve MSI öneririm.

Hocam gerçekten bu Gigabyte markası güven veren bir marka mı? Benim de anakartım bu marka fakat çok eski bir modeli. Gerçekten diğer markaların yanında bana pek güven vermiyor. Bilmediğimden soruyorum.

Gigabyte malzeme kalitesi tatmin edici tabii bir ASUS bir MSI kadar değil. Fiyat performans diyebiliriz.

marka olarak takıntı yapma bütçene göre seç tanıdık markalar olursa iyi olur (asus msi galax colorful ınno3d) felan ram lerde öyle ama bütçeni söylersen daha detaylı yardımcı olurum
Şuan satın almak için sistem toplamıyorum. Tamamen deneysel takılıyorum.Teşekkürler. :)

Geri
Yukarı