Sistem Toplamak için Güvenilir Site Önerisi

İbrahim18811938

Hectopat
Merhabalar. Şu anda yüksek sayılabilecek bir bütçe ile bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Ancak araştırma sürem uzadıkça ne yapacağımı bilemez hale geldim desem yeridir. Nereden toplasam, hangi şirketten satın alsam... İnternet de bazı şirketler, (Nanokatolog) vs. piyasadan daha ucuza satış gerçekleştiriyor. Onlardan alınır mı? Kısacası ne yapılır ne edilir, neresi güvenlidir? Nereden alışveriş yapabilirim? Teşekkür ederim şimdiden. Ayrıca toplayacağım sistemi hangi parçalar çalışma konusun da daha iyi hale getirir bilmiyorum ona da tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

Sistem bileşenleri kısaca:
  • AMD Ryzen 7 2700X işlemci
  • Asus Rog Strıx 2070 Gaming OC ekran kartı
  • Corsair 3200 MHz RAM
  • X470 Gaming anakart
  • FSP 80 Gold 750W güç kaynağı

Şu parçayı şununla değiştirebilirsin vs. gibi yorumlarınız varsa çok sevinirim. Açıkçası ilk deneyimim çok bilgi sahibi değilim.

AMD Ryzen 7 2700X 2310 lira
ASUS TUF X470-PLUS GAMING ANAKART 1060 lira
Asus Dual GeForce RTX 2070 OC Edition 4370 lira
ViewSonic VX3258-2KC-mhd Monitör 2560 lira
Corsair Vengeance LPX DDR4 16 GB 3000 MHz Ram 660 lira
Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB 570 lira
WD Blue Desktop 1TB HDD 270 lira
Aerocool Rift 750W 80+ Bronze Tempered Glass Midi Tower Siyah RGB Kasa 750 lira

12600 lira yapıyor. 15-16 bandına çıkmadan da bu sistem alınabilir. Kalan bütçenize döviz alırsınız.
AMD, Ryzen işlemcileri ilk tanıttığı zaman AM4 soket tipli işlemci desteği 2020 yılına kadar devam edecek demişti. 2020 yılında tanıtılan son seri AM4 soketli güncel ve yüksek performanslı işlemciyi alarak sistemi en az 5 sene daha ileriye götürebilirsiniz diye düşünüyorum.

Monitör 144Hz ve VA panele sahip 2K çözünürlük sunan bir model seçtim.
RAM seçiminde CL16 gecikme değeri yerine CL15 gecikme değerli yüksek frekanslı bellekler seçtim.

Ya da AMD sistem yerine:
Intel Core i7-9700K 2880 lira
MSI MotherBoard MAG Z390 Tomahawk 1250 lira
MSI Core Frozr L Oyuncu İşlemci Soğutucusu 390 lira

Bu şekilde de yapabilirsiniz. Her parçayı kendiniz satın alın bence. Hazır sistemlere takılı kalmayın. Veya tek bir siteden almayın. Birkaç parçada indirim yapıyorlar fakat diğer parçalar piyasanın çok üzerinde oluyor yine aynı yere gelmiş oluyor.

Son düzenleme:
AMD Ryzen 7 2700X 2310 lira
ASUS TUF X470-PLUS GAMING ANAKART 1060 lira
Asus Dual GeForce RTX 2070 OC Edition 4370 lira
ViewSonic VX3258-2KC-mhd Monitör 2560 lira
Corsair Vengeance LPX DDR4 16 GB 3000 MHz Ram 660 lira
Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB 570 lira
WD Blue Desktop 1TB HDD 270 lira
Aerocool Rift 750W 80+ Bronze Tempered Glass Midi Tower Siyah RGB Kasa 750 lira

12600 lira yapıyor. 15-16 bandına çıkmadan da bu sistem alınabilir. Kalan bütçenize döviz alırsınız.
AMD, Ryzen işlemcileri ilk tanıttığı zaman AM4 soket tipli işlemci desteği 2020 yılına kadar devam edecek demişti. 2020 yılında tanıtılan son seri AM4 soketli güncel ve yüksek performanslı işlemciyi alarak sistemi en az 5 sene daha ileriye götürebilirsiniz diye düşünüyorum.

Monitör 144Hz ve VA panele sahip 2K çözünürlük sunan bir model seçtim.
RAM seçiminde CL16 gecikme değeri yerine CL15 gecikme değerli yüksek frekanslı bellekler seçtim.

Ya da AMD sistem yerine:
Intel Core i7-9700K 2880 lira
MSI MotherBoard MAG Z390 Tomahawk 1250 lira
MSI Core Frozr L Oyuncu İşlemci Soğutucusu 390 lira

Bu şekilde de yapabilirsiniz. Her parçayı kendiniz satın alın bence. Hazır sistemlere takılı kalmayın. Veya tek bir siteden almayın. Birkaç parçada indirim yapıyorlar fakat diğer parçalar piyasanın çok üzerinde oluyor yine aynı yere gelmiş oluyor.
Çok teşekkür ederim sadece ssd hızını yükseltmem gerekür mi onu sormak istiyorum. Onun dışın da gayet güzel sistem buna bakacağım.

Çok teşekkür ederim sadece ssd hızını yükseltmem gerekür mi onu sormak istiyorum. Onun dışın da gayet güzel sistem buna bakacağım.
Dilerseniz hali hazırda bütçe olduğu için NVMe SSD alabilirsiniz Samsung EVO 970 250 GB
Size kalmış. Ama YouTube girip NVMe vs Sata SSD vs HDD diye aratırsanız aman aman hız farkı olmadığını görürsünüz.

Bende ince hesaptan sistem toplamayı düşünüyorum fakat tam emin olamadım. Hala kuşkuluyum birçok olumsuz yorum var.

Daha önce iki defa sistem topladım ancak şunu söylemeliyim ben topladığım sistemin siparişini 2018 yılında ve 2019 yılında da verdim yani son iki yılda olumsuz bir davranışları olduysa bilmiyorum takip etmedim. Sipariş verdikten 2 gün sonra kargoladılar ilk siparişimde, ikinci siparişimde 4 gün sonra kargoya verdiler bazen şunu yapıyorlar aynı gün kargo diyorlar ancak sipariş verdikten sonra ürün ellerinde olmuyor ve tedarik edilene kadar bekleyebiliyorsun.

Geri
Yukarı