Sistem Toplamak için Güvenilir Site Önerisi

İbrahim18811938

Hectopat
Merhabalar. Şu anda yüksek sayılabilecek bir bütçe ile bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Ancak araştırma sürem uzadıkça ne yapacağımı bilemez hale geldim desem yeridir. Nereden toplasam, hangi şirketten satın alsam... İnternet de bazı şirketler, (Nanokatolog) vs. piyasadan daha ucuza satış gerçekleştiriyor. Onlardan alınır mı? Kısacası ne yapılır ne edilir, neresi güvenlidir? Nereden alışveriş yapabilirim? Teşekkür ederim şimdiden. Ayrıca toplayacağım sistemi hangi parçalar çalışma konusun da daha iyi hale getirir bilmiyorum ona da tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

Sistem bileşenleri kısaca:
  • AMD Ryzen 7 2700X işlemci
  • Asus Rog Strıx 2070 Gaming OC ekran kartı
  • Corsair 3200 MHz RAM
  • X470 Gaming anakart
  • FSP 80 Gold 750W güç kaynağı

Şu parçayı şununla değiştirebilirsin vs. gibi yorumlarınız varsa çok sevinirim. Açıkçası ilk deneyimim çok bilgi sahibi değilim.

Genelde epey.com üzerinden Anakart ve Kasa hariç her şeyi toplayabiliyorum.
Neredeyse en ucuz olanı sunabiliyor.

Monitör dahil veya hariç mi olduğunu belirterek bütçenizi söylerseniz güzel bir şeyler önerebiliriz.

Asus'un o modeli yerine az daha para koyup 2080 sığdırılabilir:) Bütçe belirtirseniz daha kolay yardımcı olabilirz. Ucuz araştırması yaparken satıcılara dikat edin sadece başka bir problem olmaz.

Üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

@Ege Hazar
Hayırdır alışveriş yaptınızda paranızı mı çaldılar? Gayet güvenilir bir site sadece stokda olmayan ürünleri yurt dışından getiriyorlar buda 1 ayı bulabiliyor teslimat süresi.

Nanokatolog sorunu genelde ürünlerin geç gelmesi üzerine . Sinerji bilgisayara bakabilirsiniz. 2 kere sistem toplamışlığım ayriyetten parça almışlığım var. Ayrıca akla gelen bilinen firma olarak itopya'ya bakabilirsiniz.

İtopya
Cimri
Akakçe
İncehesap
Hepsiburada
Pttavm

Genelde sipariş verdiklerim.
İncehesap.com dan toplu sistem almıştım.
Güvenilir.

İtopya, Sinerji bilgisayar, Hepsiburada, Teknobiyotik, E-PttAvm, İncehesap, Amazon türkiye gibi yerlerden almanız daha mantıklı ve güvenilir olacaktır eğer uygun fiyat arıyorsanız Akakçe ve Cimri gibi sitelere bakıp alabilirsiniz

Asus'un o modeli yerine az daha para koyup 2080 sığdırılabilir:) Bütçe belirtirseniz daha kolay yardımcı olabilirz. Ucuz araştırması yaparken satıcılara dikat edin sadece başka bir problem olmaz.

@Ege Hazar
Hayırdır alışveriş yaptınızda paranızı mı çaldılar? Gayet güvenilir bir site sadece stokda olmayan ürünleri yurt dışından getiriyorlar buda 1 ayı bulabiliyor teslimat süresi.
Evet sebebi bu. Yüklü miktarda bir alışveriş yaptığında problemlere yol açıyor bu.

Genelde epey.com üzerinden Anakart ve Kasa hariç her şeyi toplayabiliyorum.
Neredeyse en ucuz olanı sunabiliyor.

Monitör dahil veya hariç mi olduğunu belirterek bütçenizi söylerseniz güzel bir şeyler önerebiliriz.
Monitör dahil 15-16 bin tl diyebilirim

@Ege Hazar
Bütce olarak monitmr dahil 15-16 bin. Açıkcası ilk defa topluyorum o yüzden pek de bir bilgim yok denilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı