Çözüldü Sistem yükseltme sonra GT 1030 sistem yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen_26

Decapat
Daha fazla  
Sistemimdeki parçaları yükselttikten sonra bilgisayarda gereksiz bir kasma oldu. Temiz bir Windows kurdum fakat sonuç çok değişmedi.
Sistem değişenleri şöyle;
Intel i5 4. nesil -> Intel i7 4. nesil.
8 GB RAM -> 16 GB RAM.
R7 240 4 GB -> GT 1030.
Kısacası üstündeki anakartın( Turbox B85) maksimum seviyesine getirdim.
Ayrıca PC boşta iken 5 GB RAM kullanıyor.

Çözüm
Hocam yaklaşık 15 dakikalık bir test yaptım. Kapanma vs. bir problem olmadı. Ekran kartı 53 dereceyi işlemcide 100 dereceyi geçmedi.
İslemcin yanıyor, ondan dolayı yavaslık. Macunlarını yenile, bakımlarını yap. Yine ısınıyorsa konu ac, sogutucu al.
Cihazda degisiklikler sonrasi format attiniz mi veya suruculeri degistirdiniz mi? Hangi isletim sistemini kullanıyorsunuz?

Format attım. Disklerim aynı ve Windows 10 Pro kullanıyorum.

Hocam RAM'lerin MHz hızını BIOS'tan yükseltmeyi denediniz mi?

Hayır. Nasıl yapılıyor hocam hiç denemedim.

SSD ve PSU'nun marka modeli nedir?

Kingston'un 250 GB'lık M.2 SSD'ni kullanıyorum ayrıyeten 500'lük Toshiba HDD kullanıyorum. PSU da Lite Power diye bir marka 500W.

Format attım. Disklerim aynı ve Windows 10 Pro kullanıyorum.

Hayır. Nasıl yapılıyor hocam hiç denemedim.

Kingston'un 250 GB'lık M.2 SSD'ni kullanıyorum ayrıyeten 500'lük Toshiba HDD kullanıyorum. PSU da Lite Power diye bir marka 500W.

OCCT ile PSU testine sok, kapanma vs oluyor mu kontrol et.

Hocam yaklaşık 15 dakikalık bir test yaptım. Kapanma vs. bir problem olmadı. Ekran kartı 53 dereceyi işlemcide 100 dereceyi geçmedi.
İslemcin yanıyor, ondan dolayı yavaslık. Macunlarını yenile, bakımlarını yap. Yine ısınıyorsa konu ac, sogutucu al.

Çözüm

Geri
Yukarı