Sistemden HDD ve SSD çıkarılınca sistem özellikleri değişti

Yakupkmrc

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopumun HDD'sini çıkarıp eski PC'min SSD dini cikardim ve bazı PC ozelliklerim gitti ve zamanla bazılari geldi ama işlemcim 2 cekirdek gözüküyor. İşlemcimin 4 çekirdekli olmasına raģmen. İşlemcim Intel i5 2.40 GHz 4 çekirdek. Her yolu denedim 2 diyor. Eski PC 2 cekirdekliydi acaba zamanla SSD PC mi tanir ve duzelir mi?

SSD'yi PC'ye taktığınızda temiz kurulum yaptınız mı?

Lütfen bana mahalle bilgisayarcısı bu işlemleri yaptı deme.
Öyle deme, acayip yeteneklilerdir fakat aynı zamanda profesyonel bir nitelikli dolandırıcılardır kendisi. Bozulan bilgisayarımın parçalarını alıp kaçmıştı :D Tabii o zamanlar 9 yaşındaydım şimdi dönüp resme baktım işlemcinin arkasındaki pinler yamuk demişti bi baktım işlemci amd arkasındaki pinler. Tabiiki benim bozulan işlemcim i5

Öyle deme, acayip yeteneklilerdir fakat aynı zamanda profesyonel bir nitelikli dolandırıcılardır kendisi. Bozulan bilgisayarımın parçalarını alıp kaçmıştı :D tabii o zamanlar 9 yaşındaydım şimdi dönüp resme baktım işlemcinin arkasındaki pinler yamuk demişti bir baktım işlemci AMD arkasındaki pinler. Tabii ki benim bozulan işlemcim i5.

Laptop ise değişen işlemcili versiyonları PGA yani pinli olanlardır.

SSD'yi PC'ye taktığınızda temiz kurulum yaptınız mı?

Format atamadım hata verdi kurulum yapamadim taktim çalıştırdım.
MSConfig'te çekirdek ayarı kaçta gözüküyor?

2 gözükuyor.
İşlemcinin tam modeli nedir?
Suan aklimda degil intel i5 2.40 ghz 4cekirdek işlemci diye biliyorum laptop bu arada
İşlemci modeli nedir, 4 bilip de 2 çıkma olasılığı da var.
Yok eskiden 4 dü hdd varken 2 cekirdekli pc min ssd sini takinca 2 ye düstu ben laptoptan fazla anlamam ben masaustü cok iyi biliyorum

Format atamadım hata verdi kurulum yapamadim taktim çalıştırdım.

2 gözükuyor.

Şu an aklimda degil Intel i5 2.40 GHz 4cekirdek işlemci diye biliyorum laptop bu arada.

Temiz kurulum yapıp bir bakın. Eski sistemin yazılım parçaları, anakart, işlemci yazılımları yüklü olarak bulunduğundan dolayı hard diskte sistem onu görüyor olabilir. Onun haricinde BIOS'ta işlemci olarak ne gözüküyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı