Sisteme 2 RAM takınca açılmıyor

RafiAlizade

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, RAM slotlarına 2 tane RAM takınca PC-ye BIOS ekranı bile gelmiyor.

Her iki RAM'ın çalıştığına 100% eminim (bilgisayarı açtıktan sonra 8 GB RAM yazdığını bile gördüm), dün bilgisayar fanını çıkarıp taktıktan sonra PC açılmadı ve bunun iki tane RAM takınca olduğunu fark ettim.

2 tane RAM slotum bulunmaktadır (aşağı ve yukarı) aşağıya her iki RAM'ı takınca çalışıyor ama aşağı ve yukarı ayrı ayrı takınca hiç çalışmıyor sanırım sorun yukaridakinden kaynaklı çünkü yukarı her iki RAM'ı tek-tek takmağı denedim ve hiçbirinde PC-ye görüntü gelmeyip 15 saniye içinde kapandı ama aşağıya her ikisine takınca görüntü vb geliyor.

Fotoğrafta olan kısma takınca çalışmıyor, aşağıda çalışıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20211014_130443.jpg
    IMG_20211014_130443.jpg
    256,8 KB · Görüntüleme: 267
Dostum ya RAM portu bozuktur ya da RAM'lerden 1 tanesi. Şu adımlarla PCni açmaya çalış önce 1 tane RAM'i tak her slotta PC'yi açmaya çalış RAM'i önce 1. sonra 2. slota ...... Aynısını diğer RAM içinde yap neyin bozuk olduğunu anlarsın

Dostum ya RAM portu bozuktur ya da RAM'lerden 1 tanesi. Şu adımlarla PCni açmaya çalış önce 1 tane RAM'i tak her slotta PC'yi açmaya çalış RAM'i önce 1. sonra 2. slota ...... Aynısını diğer RAM içinde yap neyin bozuk olduğunu anlarsın
Hocam dediğim gibi üstdeki slotda bir şeyler yanlış,altdaki slotda her ikisi çalışıyo ama yukaridaki slotda hiç biri çalışmıyo

Hocam dediğim gibi üstdeki slotda bir şeyler yanlış,altdaki slotda her ikisi çalışıyo ama yukaridaki slotda hiç biri çalışmıyo
hocam ilk once bios resetle orada jumper olmali onu cikar 3 pinli yerden 1-2 ye tak power tusuna bas bekle 2 saniye sonra ramin 1 tanesini tak pc yi baslat ekran gelmezse pc calisiyorsa reset yap hemen bekle olmadi yerini degis sadece 1 tanesiyle

hocam ilk once bios resetle orada jumper olmali onu cikar 3 pinli yerden 1-2 ye tak power tusuna bas bekle 2 saniye sonra ramin 1 tanesini tak pc yi baslat ekran gelmezse pc calisiyorsa reset yap hemen bekle olmadi yerini degis sadece 1 tanesiyle
Hocam bios resetleme ve bu dediklerine örnek bir video gönderme şansınız varmıdır?

Hocam BIOS resetleme ve bu dediklerine örnek bir video gönderme şansınız var mıdır?

Hocam anakart modelin ne? Masa ustumu bilgisayar.
Hocam BIOS resetleme ve bu dediklerine örnek bir video gönderme şansınız var mıdır?

Yardimci olacağım sistemini bilsem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı