Sisteme virüs bulaştı

Yigityakut

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarıma 2 gün önce bu şekilde uyarılar almaya başladım.

Bunu nasıl çözeceğim? Format atmak istemiyorum bir an önce çözmem gerek.

1596991275413.png

pMG9qfTDGFDFGDBVC.png

İndirin ve taratın.

Demek ki gerçekten de Windows Defender, CCleaner'ı engellemek için işe koyulmuş. Kurulum dosyasını, direkt PUP olarak belirlemişler. Yani ilk ekran görüntüsünde sorun yok.

İkinci paylaştığınız ekran görüntüsündeki istenmeyen program hakkında bir bilgim yok ama Malwarebytes yükleyerek tarama gerçekleştirin. Telefonunuz için bir şey mi yüklemeye çalışıyordunuz?

Birinci ekran görüntüsü CCleaner'a ait setup dosyası sanırsam, ikinci ekran görüntüsündeki "zararlı" olarak belirtilen dosya da bir programın setup dosyası gibi duruyor.

Malwarebytes ve Kaspersky Internet Security kurup her iki programda da tam tarama yapın.

Demek ki gerçekten de Windows Defender, CCleaner'ı engellemek için işe koyulmuş. Kurulum dosyasını direkt olarak PUP olarak belirlemişler. Yani ilk ekran görüntüsünde sorun yok.

İkinci paylaştığınız ekran görüntüsündeki istenmeyen program hakkında bir bilgim yok ama Malwarebytes yükleyerek tarama gerçekleştirin. Telefonunuz için bir şey mi yüklemeye çalışıyordunuz?
Sebebi istesende istemesende diğer uygulamaları yüklemeye kalkışması. Sonuç olarak bu da bir tehtid.

İçinde virüs yok diye biliyorum. Sadece Windows CCleaner'ı engellediği için tehdit olarak görüyor artık. Orijinal setup indirdiğim halde bu uyarıyı almıştım. Sorun yok yani. He birde indirdiğin sürüm eski. Yeni sürüm bulup indirmelisin. Güncel olması hiç yoktan iyidir.

Sebebi, istesen de istemesen de diğer uygulamaları yüklemeye kalkışması.
CCleaner'ın yanında kurmaya çalıştığı, CCleaner tarayıcısını ve Avast antivirüs yazılımın zaten biliyorum. Söyledikleri şeyi gerçekleştirdiklerini belirtiyorum. Zaten PUP olarak belirlemişler. Sistem içerisinde virüs tarzı bir tehdit oluşturmuyor ama kullanılmaması gereken bir yazılımdır.

Format atmak istemiyorum bir an önce çözmem gerek.
Format atılacağını kim söyledi?
Arkadaşlar bilgisayarıma 2 gün önce bu şekilde uyarılar almaya başladım.
İndirdiğiniz yerler sıkıntılı kendi sitelerinden indirmemişsiniz. İkinci resimdekini açmadıysanız sıkıntı yok. Downloader var içinde.
Manuel bulunduğu dizinden silebilirsiniz defender silmiyorsa.

CCleaner'ın yanında kurmaya çalıştığı, CCleaner tarayıcısını ve Avast antivirüs yazılımın zaten biliyorum. Söyledikleri şeyi gerçekleştirdiklerini belirtiyorum. Zaten PUP olarak belirlemişler. Sistem içerisinde virüs tarzı bir tehdit oluşturmuyor ama kullanılmaması gereken bir yazılımdır.
ccleaner 1 yıldır var ve şuan oluyor bu
Format atılacağını kim söyledi?

İndirdiğiniz yerler sıkıntılı kendi sitelerinden indirmemişsiniz. İkinci resimdekini açmadıysanız sıkıntı yok. Downloader var içinde.
Manuel bulunduğu dizinden silebilirsiniz defender silmiyorsa.
dizinlere bakıyorum aratıyorum o dosyalar yok
Demek ki gerçekten de Windows Defender, CCleaner'ı engellemek için işe koyulmuş. Kurulum dosyasını, direkt PUP olarak belirlemişler. Yani ilk ekran görüntüsünde sorun yok.

evet Ama ilk başta yoktu 1 2 gün sonra çıktı sorun

silmiştim o dosyaları zaten şuan o telefon içinki dosyalar yok
İndirin ve taratın.
üstteki ile yaptım ama garip bişiler oldu
İçinde virüs yok diye biliyorum. Sadece Windows CCleaner'ı engellediği için tehdit olarak görüyor artık. Orijinal setup indirdiğim halde bu uyarıyı almıştım. Sorun yok yani. He birde indirdiğin sürüm eski. Yeni sürüm bulup indirmelisin. Güncel olması hiç yoktan iyidir.
ccleaner Çok uzun süredir var bu şimdi oluyor

silmiştim o dosyaları zaten şuan o telefon içinki dosyalar yok

üstteki ile yaptım ama garip bişiler oldu

ccleaner Çok uzun süredir var bu şimdi oluyor
programı indirmeden önce açılıyordu ama hala ı virüsler var

Dosya Ekleri

• aslfjsdg.png
    aslfjsdg.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 81
  • isimsaf.png
    isimsaf.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleme:
Malwarebyte's kullandığınız için otomatik olarak Windows Defender devre dışı kalmış. Dediğim gibi malwarebytes ile tarama yapın sonra tehtitleri temizleyin ve Malwarebytes'ı kaldırın.

Geri
Yukarı