Sistemin ekranı oyun oynarken karardı

Xmartux

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
R9 380x
İşlemci
İ5 4790
Merhaba. Bugün oyun oynarken yavaş yavaş ekran karardı. Yavaş yavaştan kastım ise çizgiler halinde. Daha sonra PC'yi kapattım ve tekrar açtığımda PC açılınca monitörde logo çıkıyordu. Artık çıkmıyor ve siyah hafif bir beyaz gibi bir havası var. Ne BIOS'a girebiliyorum ne de farkli bir yere. Neden oldu bu?

Dosya Ekleri

• IMG_20220611_041939_057.jpg
    IMG_20220611_041939_057.jpg
    94,3 KB · Görüntüleme: 204
Son düzenleyen: Moderatör:
Hasar tespiti yapılacak. Bilgisayar monitörün hoparlörüne bağlı olmayıp farklı bir ses sistemine bağlıysa(bilgisayarın donup sesin gittiği zaman)sorun bilgisayardır. Bilgisayarı televizyonunuza HDMI kablosuyla eğer televizyone görüntü gelirse sorun monitördedir. Ekran kartını çıkarıp varsa onboard dene. Ekran kartının takılı olduğu slot bozulmuş olabilir. RAM'leri tek tek çıkarıp deneyin sorunram belleklerinden olabilir. İşlemciyi çıkarıp eğer mümkünse(bir arkadaşınızdan ya da tanıdığınız bilgisayarcıdan emanet alabilirsin)farklı bir işlemci ile dene.

Merhaba. Bugün oyun oynarken yavaş yavaş ekran karardı. Yavaş yavaştan kastım ise çizgiler halinde. Daha sonra PC'yi kapattım ve tekrar açtığımda PC açılınca monitörde logo çıkıyordu. Artık çıkmıyor ve siyah hafif bir beyaz gibi bir havası var. Ne BIOS'a girebiliyorum ne de farkli bir yere. Neden oldu bu?

Ekran kartının üzerindeki kapasitörler yanmış gibi geldi bana.

Arkadaşlar sorunu bir kısmını çözdüm bilgisayarı farklı monitör de denedim ve gayet iyi çalışıyordu fakat sistem dosyalarım hata verdi format attım yakın zamanda kendi monitörümde deneyip bilgilendirme yapacağım.
Arkadaşlar monitör de bir sıkıntı varmış garantiye yollayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı