Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru diyosunuzda bi dünya para verip bide onlarla uğraşmak insanı soğutuyo oyun oynamaktanda bilgisayardanda bidaha mı amd tövbe abi özellikle ekran kartını kapıma sokmam.Güzel soğutsun diye asus rog strix aldık bu seferde saçma sapan bi sorunla karşılaştık.
Performans açısından eş değer nvidia ile bazı oyunlarda daha iyi ve de çok ucuz bu konumda iyiler diğer sorunlar yazılımla çözülür

Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
Eki Görüntüle 749833

Aynı ekran kartı ve aynı sorun bende de var bugün ASUS Türkiye'ye servise yolladım bakalım ne olacak 20.11.3 sürümü ile sorunun düzeldiğini söyleyenler var sanırsam güncelleme yeni geldi ama ben çoktan yolladım ekran kartını. Sanırsam AMD'de yaptığı hatanın farkında 20.11.2 sürümünden kısa süre sonra 20.11.3ü getirdi. Yaptıkları çok saçma bu kadar büyük firma nasıl böyle saçma sürücü hataları yapar aklım almıyor. Sıkıntı devam ederse servise yolla derim

MSI RX 5700 XT Gaming X. Bugün Frostpunk oynarken başıma aynı olay geldi. GPU kullanımı %100 olduğunda oyun dondu ve kapandı. Sonra da sürücü zaman aşımı hatası yazısı çıktı. Son gelen güncellemeyi yapıyorum bakalım bir düzelme olacak mı?..

MSI RX 5700 XT Gaming X. Bugün Frostpunk oynarken başıma aynı olay geldi. GPU kullanımı %100 olduğunda oyun dondu ve kapandı. Sonra da sürücü zaman aşımı hatası yazısı çıktı. Son gelen güncellemeyi yapıyorum bakalım bir düzelme olacak mı?..
olumlu veya olumsuz buraya dönüş yaparsanız sevirim ..Saygılar

Frekans hızından anlayabilirsin. BIOS güncellemesi kaynaklı bir sorun olabilir Sapphire için olanını biliyordum da XFX için olanını bilmiyorum. Bu çok sık oluyorsa XFX'e sormanı öneririm öncelikle.

Sapphire için olanını söylersen çok sevinirim.

Sapphire için olanını söylersen çok sevinirim.

Kartta BIOS switchi olacak birisi düşük güç için diğeri normal. Sol taraf düşük güç olmalı ona bakman lazım. Sağ tarafa o switchi çekeceksin. Sonra Sapphire'ın sitesinden vBIOS'u indirip tekrar yapman gerekecek. Eğer çökme ve donma sorunların varsa bunu yap.

Arkadaşlar bende Sapphire Pulse RX 5600XT modeli var bende de aynı problem var yeni driver güncellemesini de yaptım hata devam ediyor kartı garantiye yollamaktan başka seçenek yok şu an maalesef. :(
Ben sistemi Vatan Bilgisayar'dan aldın acaba gitsem yardımcı olurlar mı?

@theant1s Sapphire modeli için şuna bakman lazım. Vaktim olmadığı için çeviremeyeceğim. Kısaca kartın üzerindeki BIOS switchinin sağda olması gerekiyor ve tekrardan Sapphire sitesinden vBIOS'u indirip yeniden güncelleyeceksin. Servise göndermeden bir uygularsın baktın değişmiyor o zaman yolla.

@theant1s Sapphire modeli için şuna bakman lazım. Vaktim olmadığı için çeviremeyeceğim. Kısaca kartın üzerindeki BIOS switchinin sağda olması gerekiyor ve tekrardan Sapphire sitesinden VBIOS'u indirip yeniden güncelleyeceksin. Servise göndermeden bir uygularsın baktın değişmiyor o zaman yolla.

Yok abi ben 2 aydır uğraşıyorum düzelmiyor ya Vatan Bilgisayar mağzasına gitsem yardımcı olurlar mı ki Sapphire teknik destekle uğraşmak istemiyorum bir de.

Geri
Yukarı