Sıvı dökülünce bozulan kablolu ağ kartı

'Dizüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 6 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.560
    Yer:
    İstanbul
    Toshiba markalı notebookumun klavyesi üzerine bir sıvı döküldü. Hemen bilgisayarı kapatıp pilini çıkardım. Ertesi gün açtığımda kablolu ağ bağdaştırıcım aygıt yöneticisinde gözükmüyor ve kabloyu taktığımda hiç bir yanıt gelmiyor. Kablosuz ağ kartı çalışıyor, fakan kablolu bağlantımı bir türlü başlatamadım. Ne yapmalıyım. Servise göndermeden yapabileceğim bir şey varmı? Yoksa servise mi göndermeliyim?

1 kişi bunu beğendi.
  2. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.560
    Yer:
    İstanbul
    Ürünün garantisi varsa servise götür. Aksi takdirde sen açıp müdahale edersen sorun olur. Aslında eğer oradaki su kurumuşsa herhangi bir ücret ödemeden de kurtulabilirsin. Eğer ağ kartı anakarta entegre ise sana pahalıya patlayabilir. Astronomik bir fiyat derlerse olduğu gibi kullan. Piyasada USB Ethernet adaptörleri var.

3. Umuthan Kaya

Umuthan Kaya Decipat

Beğenileri:
    0
    Aynısı benim başıma geldi. Ethernet girişinin üst kısmına sıvı dökülmüştü ondan sonra interneti kablolu kullanmaya çalıştığımda internet sürekli kopuyordu yani kullanımı imkansız. Bunun için bilgisayarı 2 kez servisine gönderdim ilkinde donanımsal bir sıkıntı yok denip geri gönderildi, ikincisinde sıvı teması var fakat sorun yaşanmıyor, ileride sorun yaşanılabilir denilip geri gönderildi. Sorunum hâla devam ediyor. Kullanıcı hatası denilipte müdehalede bulunmadılar. Laptop Casper CN-TKI 4200E Yakın zamanda tekrardan videolu bir şekilde geri göndermeyi düşünüyorum. Bu usb ethernet portu ile bilgisayardakinin arasında pek fark varmı performans kaybı yaşarmıyım ?

4. Kadir2634

Kadir2634 Millipat

Beğenileri:
    211
    Yer:
    İstanbul
    Recep Baltaş kendi sorununa kendin mi cevap veriyorsun? Screenshot_2016-05-13-22-28-44.png

5. Adam Donenfeld <3

Adam Donenfeld <3 Decipat

Beğenileri:
    396
    Eski konular silinmesin diye kapatıp kendisi aynı konuyu açıyor.

Sayfayı Paylaş