Sıvı gıda tüketerek nasıl 3.000 kalori alınır?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Ben düşük hacim ile veya sıvı gıda ile kısa sürede 3.000 kalori almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Nasıl bir karışım hazırlayayım? Bunu bir süre devam ettireceğim, hedefe çok yaklaştım. Hedef kiloya daha hızlı ulaşmak istiyorum.

3000 kalori epey yüksek, diyetinizi düzgün hazırladığınıza eminsiniz değil mi? Hedef kiloya hızlı ulaşmaktansa olabildiğince az yağ alarak ulaşmak önemli bence. (Spor yaptığınızı varsayarak konuşuyorum.)

Klasik yulaf, süt, muz, fıstık ezmesi, kuru yemiş karışımını oranlarını hedef kalorinize göre düzenleyerek yapabilirsiniz. Sıvı yağ da kullanabilirsiniz bunların arasında, kalorisi yüksektir. Tadına aldırmam diyorsanız bolca koyabilirsiniz fakat tadı kötü olacaktır. Ben şöyle bir şey yapıyordum, sizin istediğinizden düşük ama dediğim gibi düzenlemeler yapabilirsiniz:
  • 600 ml süt
  • 100 gr yulaf
  • 1 muz (orta boy)
  • 50 gr badem + 50 gr fındık
  • 4-5 kaşık fıstık ezmesi veya bal
1200 kalori civarı ölçmüşüm zamanında bunu.

Başta sıvı olarak bu kaloriyi almak mantıksız. Gerek yok yani. Hedef kiloya bu şekilde ulaşırsan ne olacak yani? Gerisi sana kalmış karışamam.
Ulaşırsam zirvede bırakacağım. 3 öğün yemek yemek bana yetmiyor. Aynı kilodayım veya bir miktar artıyor. Aldım diyelim, bir gün yemesem eski haline dönüyor. Bundan dolayı artık süreci hızlandırmanın zamanı geldi. 3.000 bile az, 1 günde 5.000 kaloriyi içime çekmek istiyorum.

Ulaşırsam zirvede bırakacağım. 3 öğün yemek yemek bana yetmiyor. Aynı kilodayım veya bir miktar artıyor. Aldım diyelim, bir gün yemesem eski haline dönüyor. Bundan dolayı artık süreci hızlandırmanın zamanı geldi. 3.000 bile az, 1 günde 5.000 kaloriyi içime çekmek istiyorum.
Tiroit bezlerini kontrol ettirin hızlı çalışıyor olabilir. Yaptığınız sağlıklı değil.

Tiroit bezlerini kontrol ettirin hızlı çalışıyor olabilir. Yaptığınız sağlıklı değil.
Bana göre sağlıklı. Ben yediklerime ve içtiklerime dikkat ederek sağlıklı besinlere ağırlık verip kilo almaya çalışıyorum. Bunu 1 hafta uygulasam zaten hedefe ulaşırım. Hedefe az kaldı. Yıllardır 100 kilonun üzerinde olup sağlıklı beslenmeyenler var ama halen sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar. Ben bu olayı 1 hafta uyguladım diye bu konuyu bu kadar abartmamalısın. :)

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı