Sıvı soğutma uygulamak için ekran kartı önerisi

siyaha

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çekmeköy / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Dr
Merhaba,
Elimde Cooler Master masterliquid lite 120 AIO sıvı soğutma var. Bunu ya da başka bir 120mm'lik AIO sıvı soğutma sistemini monte edebileceğim bir ekran kartı arayışındayım.
Araştırdığımda 1080 lere ara adaptörler ile takılabileceğini gördüm ama Türkiye piyasasından bulunur mu?
Birde GPU'ya taktık diyelim, VRAM'ler ve diğer ısınan bileşenler nasıl soğutuluyor?

Bu konuda bilgisi tecrübesi olanlar aydınlatır ve akran kartı tavsiye ederse çok sevinirim.
Toplam bütçe 5000 TL.

Merhaba,
Elimde Cooler Master masterliquid lite 120 AIO sıvı soğutma var. Bunu ya da başka bir 120mm'lik AIO sıvı soğutma sistemini monte edebileceğim bir ekran kartı arayışındayım.
Araştırdığımda 1080 lere ara adaptörler ile takılabileceğini gördüm ama Türkiye piyasasından bulunur mu?
Birde GPU'ya taktık diyelim, VRAM'ler ve diğer ısınan bileşenler nasıl soğutuluyor?

Bu konuda bilgisi tecrübesi olanlar aydınlatır ve akran kartı tavsiye ederse çok sevinirim.
Toplam bütçe 5000 TL.
Sıvı soğutmayı takabileceğin aparatı söyleyim. NZXT G12. Ancak sıvı soğutmanın pompasının uyumlu olması gerekiyor gerekli listeyi ararsan bulacaksın.

Gereksiz bir masraf yapmış olursunuz. Size tavsiyem var olan sisteminize eklemeler yapmak. SSD alınabilir.

Gereksiz bir masraf yapmış olursunuz. Size tavsiyem var olan sisteminize eklemeler yapmak. SSD alınabilir.
Öneri için teşekkür ederim.
SSD var. Eksik yok aslında.
Vega 56 lardan birini iade etme ihtimalim yüksek.
Bir türlü sogutamiyorum. Diğerinde sorun yok.
Servis gördü ve değişim-iade yapabileceğimi belirtti.

Ya rtx 2070-2080 alıp vertical takicam, ya da soğutmalı bir 1080 yapicam.
Tecrübesi olan üyelerden öneri bekliyorum.

Not:
Kraken g12 ye uyan şu cooler var. İs görür herhalde.

Öneri için teşekkür ederim.
SSD var. Eksik yok aslında.
Vega 56 lardan birini iade etme ihtimalim yüksek.
Bir türlü sogutamiyorum. Diğerinde sorun yok.
Servis gördü ve değişim-iade yapabileceğimi belirtti.

Ya rtx 2070-2080 alıp vertical takicam, ya da soğutmalı bir 1080 yapicam.
Tecrübesi olan üyelerden öneri bekliyorum.
Kesinlikle bütçen var ise 2070 veya 2080 alman daha sağlıklı olur. Hatta tasarım olarak gigabyte aourus 2070 çok hoş geliyor bana. Üstelik herhangi bir 2070, 1080' den daha iyi performans veriyor. GPU' ya sıvı soğutma takmak (NZXT G12 dışında) ancak sisteme komple custom sıvı soğutma yaparsan güzel olur. Onun dışında bence gereksiz masraf olacaktır sana.

Kesinlikle bütçen var ise 2070 veya 2080 alman daha sağlıklı olur. Hatta tasarım olarak gigabyte aourus 2070 çok hoş geliyor bana. Üstelik herhangi bir 2070, 1080' den daha iyi performans veriyor. GPU' ya sıvı soğutma takmak (NZXT G12 dışında) ancak sisteme komple custom sıvı soğutma yaparsan güzel olur. Onun dışında bence gereksiz masraf olacaktır sana.
2070 aorus 4068 TL ye buldum.
1080+g12+soğutucu yaklaşık 4200-4500 TL

2070 aorus 4068 TL ye buldum.
1080+g12+soğutucu yaklaşık 4200-4500 TL
Ben performans ve görünüm açısından 2070'ten yanayım. 1080 alırsan performans olarak 2070'ten geri kalacak sıvı soğutma takarsan estetik olarak daha kötü olacaktır. Tek artısı sıcaklık olur. 2070' in aourusun testlerini görmedim ama onunda makul ısılarda kalacağını düşünüyorum.

Ben performans ve görünüm açısından 2070'ten yanayım. 1080 alırsan performans olarak 2070'ten geri kalacak sıvı soğutma takarsan estetik olarak daha kötü olacaktır. Tek artısı sıcaklık olur. 2070' in aourusun testlerini görmedim ama onunda makul ısılarda kalacağını düşünüyorum.
Kraken g12 rtx 2080 e oluyormuş, belki 2070 e de olur. :)
Şaka bir yana aorusun benchmark larina bir göz atayım.

Ben kendimden yola çıkarak şöyle söyleyebilirim; en azından benim kullandığım modelde overclock yapmama rağmen maksimum ulaşabildiğim sıcaklık 67 derece oldu. Zaten bu kartlar 60 derecenin altında fanları çalıştırmıyor. Bunu da düşünerek 7 derece fazla olması neredeyse boşta gibi çalıştığını gösteriyor bence. Eğer üst düzey bir overclock yapmayacaksan bence sıvı soğutma gereksiz gibi duruyor. Tabi bu benim şahsi düşüncem, ben olsam sıvı soğutma kısmını düşünmek yerine oraya ayıracağım maliyeti ekran kartı modelini üst seviyeye çıkarmak olurdu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı