Sıvı soğutucu fan sayısı neye göre belirlemek gerek?

Heathcliff.vl

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle kasa modelim Dragos marka warfire 7xrgb modeli.
Beyaz olan modelden aldım. Her parçayı beyaza çevireceğim ama sıvı soğutucu için kaç fanlı alacağımı bilmiyorum. 3 fanlı mı 2 fanlı mı almalıyım? Kasa büyük 3 almak istiyorum ama uymaz diye korkuyorum.

Noktalamalara dikkat edemedim kusuruma bakmayın. 🤗

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Beyaz olan modelden aldım. Her parçayı beyaza çevireceğim ama sıvı soğutucu için kaç fanlı alacağımı bilmiyorum. 3 fanlı mı 2 fanlı mı almalıyım? Kasa büyük 3 almak istiyorum ama uymaz diye korkuyorum.

Kasana uyuyorsa ekstra soğutum yapmak için 3 fanlı model tercih edilebilir. Onun dışında işlemcin eğer o kadar güçlü değil, ısınan model değilse 3 fanlı olmak zorunda değil.

Merhaba,

Kasanız 3 fanlı destekliyor. Fakat her 3 fanlı sıvı soğutma istediğiniz performansı vermeyebilir. NZXT'nin tek fanlı sıvı soğutması piyasadaki dandik markalı 3 fanlı sıvı soğutmalardan bile daha iyi performans sergiliyor soğutma konusunda. Ayrıca kullanacağınız işlemciye göre sıvı soğutma bakmak daha makul olacaktır.

i3 12100F şu an ama ilerleyen zamanlarda yükselteceğim

Bütçe de sorun yoksa alınabilir. Ama onun dışında kule soğutucu yeterli. Intel ve AMD işlemcilerinde modeline göre bariz sıcaklık farkları olabiliyor. Özellikle Overclock yapıldığında mutlaka sıvı soğutucu gerekir. Şimdiden alabiliyosanız ve kasanız uyumluysa 3 fanlı olanı yani 240mm üstünü tercih etmek daha mantıklı. Fiyatlarda biraz iyiyken.

Geri
Yukarı