Siyah Beyazdan güçlü demek ırkçılık mıdır?

Açıkçası ben ırkçılık olarak düşünmüyorum genetik olarak üstünlüğü fiziksel olarak yansımış şekilde üstündür yani demek istediğim şu aslında tam olarak kadın bedeni de erkek bedenine göre zayıftır temel olarak bedensel olarak aşağılama yoksa veya küçültme yoksa ırkçılık değildir bence siyahi insan vücudu da beyaz insana göre gelişmiştir beyaz insana göre üstündür yani. Diğer bir insanın zekasal olarak bir insandan üstün olması ırkçılık değilse bu da değildir, farklı şeyler olduğunu düşünmüyorum sadece arasındaki fark geniş kitle olması sadece.

Bir insanin ozelliklerini ait oldugu etnik kokenden miras olarak alacagini dusunen her fikir irkciliktir ve cehalettir.
X milleti zekidir - yanlis.
X ler yalancidir - yanlis.
X ler pis olur - yanlis.

Her X in zeki olani da var, ahmak olani da var. Guclusu de var zayifi da var.

Bireyler kisisel yeteneklerine ve basarilarina gore degerlendirilmelidir.

Bir insanin ozelliklerini ait oldugu etnik kokenden miras olarak alacagini dusunen her fikir irkciliktir ve cehalettir.
X milleti zekidir - yanlis.
X ler yalancidir - yanlis.
X ler pis olur - yanlis.

Her X in zeki olani da var, ahmak olani da var. Guclusu de var zayifi da var.

Bireyler kisisel yeteneklerine ve basarilarina gore degerlendirilmelidir.
Yanlış bir şey yok. X milleti Y milletinden zekidir ve bu kesindir derse ırkçılık olur.

Arkadaşların da belirttiği gibi bilimsel olarak yapılan karşılaştırmalar ırkçılığa girmez bence ama bu işi bazıları abartabilir mesela: Şöyle düşünenler çıkabilir madem zencile daha güçlü (tamamen varsayıyorum),beyazlarda daha iyi düşünüyor diyelim işte bazı insanlar buna dayanarak her zenciyi işçi her beyazı bilim adamı yapalım diyebilir işte bu ırkçılık olur yoksa sadece sözle bilimsel bir gerček belirtilirse bence ırkçılık olmaz.

Olabilir.
Hayır bilimsel olarak siyahlar beyazlardan üstün değildir. Bu tamamen bir uydurma.

Peki doğru olsaydı?
Nasıl güç? Akıl gücü mü yoksa fiziksel güç mü?
Fiziksel güç.
Herkes farklı bir şey söylüyor kesin bir yanıt alamadım konu biraz derin ama kesin bir yargı çıkarmak için tüm insanlığa sormamız lazım sanırım sonrasında kesin bir yargıyı hepimizin benimsemesi yoksa herhangi bir yerde linç vs. olabilir.
Olabilir.

Peki doğru olsaydı?

Fiziksel güç.
Herkes farklı bir şey söylüyor kesin bir yanıt alamadım konu biraz derin ama kesin bir yargı çıkarmak için tüm insanlığa sormamız lazım sanırım sonrasında kesin bir yargıyı hepimizin benimsemesi , yoksa herhangi bir yerde linç vs. olabilir.

Olabilir.

Peki doğru olsaydı?

Fiziksel güç.
Herkes farklı bir şey söylüyor kesin bir yanıt alamadım konu biraz derin ama kesin bir yargı çıkarmak için tüm insanlığa sormamız lazım sanırım sonrasında kesin bir yargıyı hepimizin benimsemesi yoksa herhangi bir yerde linç vs. olabilir.
Evet siyahlar beyazlardan güçlü. Siyahlar kölelik yaptığı için vücudu değişime uğramıştır. Modifikasyon gibi düşünebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı