Sizce Amerika Aya Gitti mi?

• Konuyu başlatan otm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 8B

Amerika Aya Gitti Mi?

• Gitti

Oy: 97 63,8%
  • Gitmedi

Oy: 24 15,8%
  • Bilemiyorum. Senaryo olabilir.

Oy: 35 23,0%

• Oy verenlerin toplamı
    152
Her şeyin bir açıklaması vardır. Görüntüler kötü olabilir. Yükten kısma amaçlı düşük kalitede bir kamera veya oynama vs vs... Açıkçası 2. video dışında elle tutulur bir şey yok.

Van Allen kuşağından geçemez dendiğini duyar gibiyim onunla ilgilide şöyle bir açıklama var internette

Amerika kesin aya gitmiştir diyemem. Gittiyse neden devamını getirmediler vs diye de sorsam cevapsız kalır. Ama gizlenen ve bilinmemesi istenen bazı şeylerin olduğunu kesin söyleyebilirim çünkü astronotların ortaya çıkması gerçek olan bir durum. Amerika belkide çok masraflı olduğundan ve uzun bir süre Aya insan gönderilmesinin gündeme gelmemesi için böyle bir senaryo yapmış olabilir. Neticede Sovyetler bile evet çıktı dediyse çıkmış olma ihtimalleri var. Kesinlik katamıyorum çünkü o zamanın teknolojisi ile aya gidildiyse şu anda neden devamı gelmiyor aradan kaç sene geçti cansız nesnelerin gidebildiğine şahit olduk birde içinde insan varken şahit olalım diye düşünmüyor değil insan. Cansız nesne göndermek bence işin kolay kısmı. Uzayda radyasyon vs etkenlerin dünyadakinin çok üzerinde belkide gönderilen insanlarda ciddi sağlık sorunları ortaya çıktı bazı gen değişiklikleri vs oldu ve saklanmak isteniyor veya uzayı kullanarak Dünya'ya hükmetmeyi kolaylaştırma gibi bir amaç olabilir. Sonuç olarak kesin gidilip gidilmediğini bilemeyiz belkide ortada büyük bir oyun vardır ama bu işin içinde karanlık gizlenen bir şeyler olduğunu kesin bir şekikde söyleyebiliriz.

Neden Ay yerine Mars'a gittiklerini zaten belirtmiştim ben, saklanacak pek fazla bir şey yok ortada. Ay'a gitmek çok fazla masraf olduğu için Ay'a gitmeyi bıraktılar, zaten çoğu bilgiyi aldık. Gitmenin manası yok diye düşünüyorum. Ayrıca ne oyunu olabilir abi saçmalamayın ya, adamlar neden oyun yapsın abi, sebep? Sizin gördüklerinizin hepsi insanın algılayabildiği spektrumlar için düzenlendi. O fotoğraflar bizim daha net, daha iyi görebilmemiz için photoshopla düzenlendi. Hayır yani ortada kanıt olduğu halde illa karşı çıkacaksınız. Adamlar Mars'a koloni kuracak yaklaşık 100 yıl sonra biz hala Ay'a çıkıp çıkmadıklarını tartışıyoruz inanılmaz cidden :D

Ayrıca dediğiniz radyasyonlu veya benzeri ortamları açıkladı adamlar zaten. Hiçbirini saklamadılar ki.
Ek olarak o kameralar yükün azalması, yolculuk sırasında sıkıntı çıkmasın diye kullanıldı.

Son düzenleme:
Neden Ay yerine Mars'a gittiklerini zaten belirtmiştim ben, saklanacak pek fazla bir şey yok ortada. Ay'a gitmek çok fazla masraf olduğu için Ay'a gitmeyi bıraktılar, zaten çoğu bilgiyi aldık. Gitmenin manası yok diye düşünüyorum. Ayrıca ne oyunu olabilir abi saçmalamayın ya, adamlar neden oyun yapsın abi, sebep? Sizin gördüklerinizin hepsi insanın algılayabildiği spektrumlar için düzenlendi. O fotoğraflar bizim daha net, daha iyi görebilmemiz için photoshopla düzenlendi. Hayır yani ortada kanıt olduğu halde illa karşı çıkacaksınız. Adamlar Mars'a koloni kuracak yaklaşık 100 yıl sonra biz hala Ay'a çıkıp çıkmadıklarını tartışıyoruz inanılmaz cidden :D

Ayrıca dediğiniz radyasyonlu veya benzeri ortamları açıkladı adamlar zaten. Hiçbirini saklamadılar ki.
Bende sakladılar demiyorum zaten. Dünya dışına en son o kazadan sonra (Uzay üssü dışında) insanla çıkma gibi bir durum olmadı diye biliyorum. Yapacakları oyunda en fazla uzaya insan çıkarma üstünlüğünü ellerinde tutmaya yönelik olur. Oyun deyince ne anladın Uzaydan zihin kontrolü falan mı :) Uzaya cisim göndermek günümüz teknolojisiyle kolay oldu evet marsa gidilecek falan yakından takip ediyorum hatta ama insan gönderimi bir soru işaretidir hep kafamda. Kat kat fazla radyasyon uzay etkeni vs hesaplandığında gizlenen şeylerin olmadığını söylemek imkansız olabiliyor. Fotoğraflar konusunda ise gerçek olduklarını savunmuştum orada bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Kısaca demek istediğim Sovyet ve Amerika iki rakip ülke, Sovyetler bunu onayladıysa zaten söylenecek pek söz yok gibi ama o zamanın teknolojisini düşündüğümde söylenen bazı şeyleri sorgulamadan geçemiyorum olay bundan ibaret.

Bende sakladılar demiyorum zaten. Dünya dışına en son o kazadan sonra (Uzay üssü dışında) insanla çıkma gibi bir durum olmadı diye biliyorum. Yapacakları oyunda en fazla uzaya insan çıkarma üstünlüğünü ellerinde tutmaya yönelik olur. Oyun deyince ne anladın Uzaydan zihin kontrolü falan mı :) Uzaya cisim göndermek günümüz teknolojisiyle kolay oldu evet marsa gidilecek falan yakından takip ediyorum hatta ama insan gönderimi bir soru işaretidir hep kafamda. Kat kat fazla radyasyon uzay etkeni vs hesaplandığında gizlenen şeylerin olmadığını söylemek imkansız olabiliyor. Fotoğraflar konusunda ise gerçek olduklarını savunmuştum orada bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Kısaca demek istediğim Sovyet ve Amerika iki rakip ülke, Sovyetler bunu onayladıysa zaten söylenecek pek söz yok gibi ama o zamanın teknolojisini düşündüğümde söylenen bazı şeyleri sorgulamadan geçemiyorum olay bundan ibaret.
Abi anlamadığım neden oyun olsun, olsa bile onlara ne sağlayacak? Radyasyon veya benzeri şeyler için önlemleri almaları uzun sürecek ancak bunları açıklasa ne, açıklamasa ne? Ki bunları açıkladılar.(BAE) Birleşik Arap Emirlikleri Mars'a koloni kuracaklarını ve tehlikelerini belirtti. Teknoloji ve Bilim gün geçtikçe gelişiyor. Örneğin NVIDIA, Uzay'a gitmek için kullanılacak teknolojilerin yanından geçemeyecek olduğu halde 10 yıldır adamlar RTX serisini çıkarmaya çalıştı ve başardı. Sandığımız kadar kolay değil ki teknolojinin gelişmesi. Sabretmek lazım.

Sanirsam Ay’a gidilmesinin ana sebebi Soguk Savas’ta boy göstermekti, ondan önce de 1961’de Sovyetler uzaya ilk kez insan yollayip tarih yazmislardi. ABD’nin 4 seferinden sonra 1972’den beri ABD ve SSCB dahil hiçbir ülkenin Ay’a gitmemesinin sebebi olarak aklima baska birsey gelmiyor. Bir komplo teorisine göre uzaya giden astronotlar orda uzaylilari ve üslerini görürler ve birdaha insanlarin buraya gelmemesi için tehtid edilirler.

Sanirsam Ay’a gidilmesinin ana sebebi Soguk Savas’ta boy göstermekti, ondan önce de 1961’de Sovyetler uzaya ilk kez insan yollayip tarih yazmislardi. ABD’nin 4 seferinden sonra 1972’den beri ABD ve SSCB dahil hiçbir ülkenin Ay’a gitmemesinin sebebi olarak aklima baska birsey gelmiyor. Bir komplo teorisine göre uzaya giden astronotlar orda uzaylilari ve üslerini görürler ve birdaha insanlarin buraya gelmemesi için tehtid edilirler.
:D Komplo Teorisi bile olmamalı bu. Hangi gezegene gitmişlerde uzaylıları görmüşlerde inebilmişler daha sonra uzaylılar tehdit etmiş, yazık cidden.

Aya gidilmedi
Uzaya hiç çıkılmadı
Dünya düz
Aşı zararlı
11 Eylülde uçak yoktu füze vardı

Neyseki bunlara inananlar hepsine inanıyor ve "aşı zararlı" kısmında da doğal seçilim devreye giriyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı