Sizce Aşk Gerekli mi?

Günümüz aşkı tek taş yüzük ister, şatafatlı evlilik teklifi ve pahalı yemeklerin olduğu restoran ister, aşk canım koçişkomla şuradayız deyip milleti çatlattığını sanmanı ister, aşk yediğin yemeğin içtiğin suyun resmini çekip paylaşmanı ister.
Günümüz gençleri aşkı bu hale getirdi.

Siz sevgiye sahip çıkın, sevgi kadimdir.

Manita veli nimetimizdir, memnun edilmesi gerekir.
+Fuzulime laf atmayın. Kafanızı koparırım.
Kimse zorla aşık olmuyor zaten.
Aşık olanda iyi **** yiyor afedersiniz.
Oradan, uzaktan, hariçten gazel okumak kolay.
Siz o duruma gelin hele :D

Not:Şairlere laf atmışsınız. Para kazanmak için diye.
Sıkıyosa yazın bi şiir. Nedim gibi Fuzuli gibi...

Manita veli nimetimizdir, memnun edilmesi gerekir.
+Fuzulime laf atmayın. Kafanızı koparırım.
Kimse zorla aşık olmuyor zaten.
Aşık olanda iyi **** yiyor afedersiniz.
Oradan, uzaktan, hariçten gazel okumak kolay.
Siz o duruma gelin hele :D

Not:Şairlere laf atmışsınız. Para kazanmak için diye.
Sıkıyorsa yazın bi şiir. Nedim gibi Fuzuli gibi...

Sende tam okumamışsın "yapmacık" aşk şiirlerinden bahsediyorlar.

Şimdi konu hortlamış ama, ben genede yorumumu yapayım.

Evlilik peygamber efendimizin sünnetidir. Yani her insan bir nevi evlenmelidir. Bu yüzden sevmek gerekli. Aşk konusu da sevmenin en güzel yöntemi olduğu için bence olmalı. Ama aşk için kendini yıpratmak çok gereksiz. Çünkü öyle bir hale giriyorsun ki, hayatındaki her şeyden vazgeçiyorsun. Seni yaratanı bile unutuyorsun. Şimdiki nesle de baktığımızda aşkı acı çekmek olarak algıladığı için daha da beter bir durumda. Birde biyolojik olarak bakıldığında hormonlar bakımından insan kendine engel olamıyor. Bu durumda biri olunca da o kişiyi o anki durumdan dolayı ölene kadar seveceğini zannediyor. O yüzden aşkı nasıl yaşayacağını bilmeden insan yaşamamalı. Ben şu an 19 yaşındayım. Benimde aşık olduğum insanlar oldu. Ama hiçbir zaman söylemedim. Çünkü bu zamana kadar hep ilkokul, ortaokul, lise gibi yerlerdeydim. Bu zamandaki aşkın bir sonuca ulaşmayacağı için hiç sevgili yapmadım kendime. Şu an üniversiteye gideceğim. İsteğim, o zaman geldiğinde beni geçici Aşkı ile seven değilde, ölene kadar bitmeyen sevgisiyle seven birini bulmak.

Aslında karşılıklı aşk çok güzel bir şey insanı olgunlaştırır ve hedeflerine daha bir azimle ulaşmasını sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı