Sizce Aşk Gerekli mi?

İnsanın yalnız kalma korkusunu karşı cinsten biriyle gidermesidir. Bana göre aşk yok. Size liseden bir örnek vereyim. 9. sınıf bitti alanlarımızı seçtik. 10. sınıfa geçtik önden 2. sıradaki çocukla kız uzun zamandır tanışıyomuş gibiydi neyse zaman geçti ve bunların sevgili olduğu anlaşıldı. Bu kız için az kavga etmedi bu çocuk sözde aşkı için. 11.sınıfın sonlarına doğru araları bozuldu. 12. sınıfa geçtimizde ayrılmışlardı ve kızla çocuğun yatak olayları dile düştü. Aşk diye anlatılan şey çok büyük birşeymiş gibi anlatılıyor fakat o aşk denilen şey elde ettikten sonra bitiyor nedense

Sizce aşk gerekli mi? Yoksa dünyanın ve evrenin gerçeklerini anlamak için bir engel, dünyada bir kız ile boş mutluluk arama çabası olan gereksiz birşey mi? Ben bir kıza aşık olmayı aptalca buluyorum. Her şeyini ona bağlıyorsun onun yüzündem beynin duruyor. Bence gereksiz. Sizin fikirleriniz nedir?
Bence aşk boşların boşu saçmalıkların saçmalığı:) adeta aşk'ı hacklemek istiyorum :matrix:

Aşkın gerekli olup olmaması görecelidir.
Aynen katılıyorum mesela ben bazen kendimi zorla bir kıza aşık etmeye çalışıyorum ne zaman kötü bir şey yaşasam hep aşık olduğum kızı düşünüyorum ve stres falan kalmıyor sadece aşk acısı kalıyor. :D

Karşılıksız olduktan sonra dünyanın en kötü şeyi, karşılıklı olduğunda ise dünyanın en iyi şeyi bana göre.
Ben hep kötü tarafını yaşadım, cansız varlıklarla mutlu olmaya çalışıyorum :) Mesela kaldırım taşı.
Ben de genellikle cansız varlıklarla mutlu oluyorum. Ah o Portal 2'nin Wheatley'i, GLaDOS'u...

Ben de genellikle cansız varlıklarla mutlu oluyorum. Ah o Portal 2'nin Wheatley'i, GLaDOS'u...
Bunu dediğinin ertesi günü kendini biriyle dudak dudağa bulursan şaşırma :) Hayat biraz fazla mı garip ne?
Cansız varlık meselesine gelirsek şahsen klavyesiz bir hayat düşünemiyorum, basmam gerekiyor öyle veya böyle bir şeye. Okuyucunun ruh haline göre farklı anlamlar çıkartılabiliyor olsa da bu böyledir ve aynı duyguları paylaşmak elbette yaşanılması gereken bir şeydir.
Ve lütfen yazılımcı adamı duygusala bağlatmayın !

Sanırım konunun başlığı size aşık olmayan birine aşık olunmalı mı diye değiştirilmeli. Çünkü yazılan ilk mesaj sanki bu soruyu anlatıyor. Eğer hoşlandığın yada daha ağır versiyonu olan aşık olduğun insana açılmayı başarmış ve sonucunda olumlu cevap alamadıysan. O dakikadan sonra ona aşık kalmak gereksiz hatta zararlıdır. Sonuçta sen seni sevmeyen o ise kendisini seven birini kaybediyor. Bu sözü bir yerde görmüştüm sanki neyse konuya dönelim :ıslık:. Ama iki insanın birbirine aşık olmasında bir sıkıntı yok hatta güzel bir şey bence. Bahsettiğin her şeyi ona adama kısmı ise aşk gibi karşılıklı olmalı. İşin özünde sevgi, saygı ve güven olduğu sürece o kurulmuş olarak bağlar zarar görse de kırılmayacaktır diye düşünüyorum.

Ha bu kadar yazdım aşk doktoru da değilim onuda belirteyim bir kaç tecrübe yaşamış olsam da gençlik daha doğrusu ergenlik tecrübeleri olduğu için onları ele almak doğru olmaz. Gerçi tuhaftır ortaokuldan beri çıkan (biliyorum aptalca) iki arkadaşım 1.5 sene önce evlendiler demek ki neyin ne olacağı pek de belli olmuyormuş. Sen bu konuları boş ver fizik matematik gerektiren uzay zaman mekan tarzı sorular ile gel forumdan daha fazla katılım alırsın :bıyık:.

Bence deli gibi aşık olup bütün zamanını ona harcamak mantıksız. Bence saygı aşktan önemli. Saygı olursa zaten aşk otomatikmen gelir. Ama saygı olmadan aşk olursa büyük ihtimalle karşı taraf bu aşkı sadece sizi sömürmek için kullanır.

Geri
Yukarı