Sizce Atatürk ateist miydi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zeki Mürmeyen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sizce Atatürk ateist miydi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda aslında sorunun cevabını alabiliyoruz ama ben yine de düşüncelerinizi almak istedim. Bence ateistti, yaptığı çoğu hamle de bu doğrultuda diye düşünüyorum. Ha sanılmasın ki Atatürk'ün ateist olması kötü bir şey, tamamen kendi tercihidir. O yüzden Atatürk'e sataşma manasında açmadım bu konuyu, sadece merak ettim.

Arkadaşım belli ki atayı kötüleme peşinde koşan bir yobazsın. Atatürk ateist falan değildi. Birileri abuk subuk şeyler uyduruyor siz de hemen inanıyorsunuz. Tabi ki ateizm kötü değil hatta ben de ateizme yatkınım ama bunlar gereksiz karalama kampanyaları.

Yav Allah aşkına kanmayın şöyle şeylere. Atatürk ile Din'i karşı karşıya getirmiye çalışıyorlar. Yok Atatürk mason yok Atatürk ateist. Sadece Atatürk'ü unutturmaya çalışan kişilerin ortaya attığı şeyler bunlar. Her gördüğünüze hemen inanmayın.

Din insanın kişisel iç seçimidir. Kimsenin de sorgulamaya hakkı yoktur.
Ayrıca ülkemi kurtaran homoseksüel biri bile olsa bu minnetarlık duymayacağınız anlamına gelmez...
Boş konular bunlar...

Keşke küfür etmeye başlamadan önce yazdıklarımı okusaydın. ''Atatürk'e sataşma manasında açmadım bu konuyu, sadece merak ettim.'' bu cümleden ne anladığını lütfen bana söyle. Ayrıca Atatürk'ün ateist olması kötü bir şey mi? Neden kötüleme olarak algılanıyor anlamıyorum. Ayrıca Atatürk'ü de çok severim, dini inancı ona olan sevgimi değiştirmez.

Keşke küfür etmeye başlamadan önce yazdıklarımı okusaydın. ''Atatürk'e sataşma manasında açmadım bu konuyu, sadece merak ettim.'' bu cümleden ne anladığını lütfen bana söyle. Ayrıca Atatürk'ün ateist olması kötü bir şey mi? Neden kötüleme olarak algılanıyor anlamıyorum. Ayrıca Atatürk'ü de çok severim, dini inancı ona olan sevgimi değiştirmez.
Konu ateist olması değil. Böyle şeylerle insanların Atatürk'e olan bağlılığını azaltmaya çalışıyorlar. Din ile Atatürkçülüğü karşı karşıya getiriyorlar. Ve kavga çıkıyor.

Ulu önder hakkında yorum yapacak kişiler, önce kendinize bir bakın. Atatürk'ün din hakkında söylediklerini anlatmaya gerek yok. Sırf alkol kullandı diye adamı yerden yere vuranlar, kendilerine bir baksın. Bugün aileleriniz belliyse tek sebebi ulu önderdir. Osmanlı, sevr antlaşmasını kabul etti, Atatürk ise kendi elleriyle yırtıp attı ve topraklarımızın kurtulmadına vesile oldu. Bugün Ataya laf atanlar, yarın bin pişman olacaklar. Benim tek liderim Gazi Mustafa Kemal Paşadır. Bu ülkede heykeli dikilecek tek adam.

Ama bu bir söylenti değil ki, kanıtsız söylenmiyor ki bu, videodan anlaşılan şey bu. Bir insan Atatürk ateist olduğu için onu sevmekten neden vazgeçsin ki?

Herkes nasıl biliyorsa o şekilde içinde yaşasın. Bize ne başkalarının ne düşündüğünden. Ha ateist, ha başka birşey. İnsan olsun, zararı dokunmasın bizim Türk vatandaşı için yeterli.

Ateist olmak kötü birşey değil. Ayrıca Atatürk'ün hayatını okumadan, öğrenmeden tek bir video ile yargılamak saçmalık. İnanç meselesi ağıza sakız edilecek bir konu değildir. Bu konunun hassas olduğunu vurgulamaya gerek yok sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı