Sizce "Atatürkçülük" Ne anlam ifade ediyor ? Size göre nedir ?

OguzhanDexter

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar lütfen samimi olalım. İnternetten bakıp cevap yazmanızı istemiyorum. Kendi öz cümlelerinizle kendi fikirlerinizle bunu açıklamaya cevaplamaya çalışalım. Amacın ne diye soran olursa ? Ödev diyebiliriz. Röportajda 16 kişiye ulaşabildim. 50'den fazla kişiyle konuşmaya çalışsamda anlamışsınızdır . Sen solcumusun diye başlayanlar bile oldu neyse. Çok teşekkür ederim. Adınızı filan almıycam X: Atatürküçük aşktır " dedi. yazıcam .

Atatürkçülük önemini yitiriyor şu yıllarda . Çünkü asıl amaçlarından sapıyor ve C ve M partisine oy verenlerin çoğu kendisini Atatürkçü sanıyor veya Atatürk'ü seven gençler . Atatürkçülük günden güne amaç değiştiriyor , bunun sebebide tam olarak bilmeyenler . Çoğu Atatürkçüyüm diye geçiniyor ama asıl amacını asıl , asıl yolunu bilmiyorlar . Bence sahip çıkılması gereken bir fikir akımı , bu akımı bilmeyenlerin bozmasına izin verilmemesi hatta seçmeli ders olarak da verilebilir bence .

Arkadaşlar lütfen samimi olalım. İnternetten bakıp cevap yazmanızı istemiyorum. Kendi öz cümlelerinizle kendi fikirlerinizle bunu açıklamaya cevaplamaya çalışalım. Amacın ne diye soran olursa ? Ödev diyebiliriz. Röportajda 16 kişiye ulaşabildim. 50'den fazla kişiyle konuşmaya çalışsamda anlamışsınızdır . Sen solcumusun diye başlayanlar bile oldu neyse. Çok teşekkür ederim. Adınızı filan almıycam X: Atatürküçük aşktır " dedi. yazıcam .
Atatürkçülük ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerini anlayabilmek ve hayatında bunları uygulayabilmektir. Yani sadece lafta kalarak ben Atatürkçüyüm diyerek yapılacak bir olay değildir. Atatürk'ün ilkelerinin (Cumhuriyetçilik,milliyetçilik,halkçılık,devletçilik,inkılapçılık,laiklik) hangi amaçla yapıldığını anlayabilmek ve gündelik hayatta uygulayabilmektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Atatürk' ün ilkeleri bir toplum ve devlet için fazlasıyla yeterli ve faydalı. Yani sıfırdan bir devlet kursanız sadece bu ilkelerle bile çok iyi yerlere gelebilirsiniz.

Bir ülkenin çağdaş seviyeye ulaşabilmesi ve burada bağımsız olarak kendi ayaklari uzerinde durabilmesi için gerekli. ülkemizde maalesef ki geri plana atılmış dusunceler bütünü diye tanımlıyorum kendimce.

Giresun'dan Yiğit diyorki: Son Lider, Başbuğ , Büyük Kumandan Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında her şeyi bilmeye gayret etmek, onun fikri yapısını benimsemek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı