Sizce bu kişi ne kadar haklı?

Sanırım bilgisayarı kötü olduğu için yayıncılardan maddi yardım istiyor.
E ama oha. Vallahi oha. Ben böyle bir sistemle neler yapıyorum, o da yapsın? Kendim elimden geldiğince web tasarım yapıyorum, robot kodluyorum, oyun yapmaya çalışıyorum. Günlük 30 lirayla bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Ailemden 1 kuruş destek yok.

Acaba bende kamera karşısında ağlasam para verirler mi ki :D

E ama oha. Vallahi oha. Ben böyle bir sistemle neler yapıyorum, o da yapsın? Kendim elimden geldiğince web tasarım yapıyorum, robot kodluyorum, oyun yapmaya çalışıyorum. Günlük 30 lirayla bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Ailemden 1 kuruş destek yok.

Acaba bende kamera karşısında ağlasam para verirler mi ki :D
Kırmak istemem kimseyi ama E-Dilencilik gibi bir şey bu cidden :D

Çok büyük bir dertmiş cidden. Çok istiyorsan yazın girersin bir işe alnının teriyle çalışıp alırsın bilgisayarını. LoL zaten düşük sistem isteyen bir oyun. Ucuz bir bilgisayar ile de LoL oynayabiliriz. Benim 10 yıllık çöpüm ile LoL'ü oynayabiliyorum.
Bende CS:GO oyunun da yetenekli olduğumu düşünüyordum ama bilgisayar kötü olunca bırakmak zorunda kaldım oyun kasıyordu.

İzledim ve açıkçası duygulandım. Sizin fikirleriniz ne?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaşına göre (15 yaşında) gayet iyi konuşmuş güzel kardeşim. 15 yaşında birinden nasıl konuşmasını istiyorsunuz? Ekonomiden girip işte ülke şöyle yönetilse böyle olurdu şu an ekonominin bu durumda şunlara bağlı bla bla bla demesinimi bekliyorsunuz? 15 yaşında kendine bir şekilde ifade etmeye çalışmış. Bakıyordum da yorumlarda millet bu kardeşimle dalga geçer olmuş. Videoyu dalga geçerek izlemek yerine ciddi bir şekilde izleseydiniz ana fikri anlardınız zaten. Olay "ben PC istiyorum neden alamıyorum ühüh ühü" değil bu durum her şeyde var. Senin ülken de üretilip ihraacatla sattığın rakın bile sattığın ülkede daha ucuza satılıyor. Taşıtlardan %200 vergi alınıyor. Neyse siyasete, ekonomiye girmeye gerek yok ama yorumlarda dalga geçenlerin veya geçmeye çalışanların durumu daha vahim :) En azından bu çocuk 15 yaşında daha önünde çok yol var ve şimdiden bilinçli bir birey olmaya başlamış.

Yaşına göre (15 yaşında) gayet iyi konuşmuş güzel kardeşim. 15 yaşında birinden nasıl konuşmasını istiyorsunuz? Ekonomiden girip işte ülke şöyle yönetilse böyle olurdu şu an ekonominin bu durumda şunlara bağlı bla bla bla demesinimi bekliyorsunuz? 15 yaşında kendine bir şekilde ifade etmeye çalışmış. Bakıyordum da yorumlarda millet bu kardeşimle dalga geçer olmuş. Videoyu dalga geçerek izlemek yerine ciddi bir şekilde izleseydiniz ana fikri anlardınız zaten. Olay "ben PC istiyorum neden alamıyorum ühüh ühü" değil bu durum her şeyde var. Senin ülken de üretilip ihraacatla sattığın rakın bile sattığın ülkede daha ucuza satılıyor. Taşıtlardan %200 vergi alınıyor. Neyse siyasete, ekonomiye girmeye gerek yok ama yorumlarda dalga geçenlerin veya geçmeye çalışanların durumu daha vahim :) En azından bu çocuk 15 yaşında daha önünde çok yol var ve şimdiden bilinçli bir birey olmaya başlamış.
Ekran Alıntısı.PNG

Videonun açıklama kısmı :D
Gerçekten de bilgisayar alamıyorum ühühüü diye ağlamamış (!).

Onceki konularina baktim da Westte Mastera kadar cikmissin ki o pc ile bunu herkes kolay kolay yapamaz. Benim sana tavsiyem Elo Boost isine girmen cunku bu iste gercekten iyi para var. 15 TL ye falan Unranked hesaplar satiliyor, al bir tane Plat-Gold arasi bir lige cikar 30-40 TL den sat. Veya yurtdisi siteleriyle Euro uzerinden calisabilirsin, bu sekilde 2-3 aya kalmaz kendine cok iyi bir PC toplarsin. Kendine iyi bir PC aldiktan sonra da onun acik zaten istersen yayin yap istersen Elo Boosta devam et istersen oyunda cok daha iyi bir yere gelmeye calis.

Arkadaş fikrini belirtmiş de, dostum isimini verdiğin youtuber olsun veya şu anda ün ve şöhret sahibi insanlar olsun neredeyse hepsi yokluktan ve zorluklar arasında mücadele vererek kendini yukarı taşımış. Örneğin Ronaldo, fakir bir ailede yetişmiş ve şu anda nerelerde ne para kazanıyor hepimiz biliyoruz. Benim sistemim Allah'a şükür iyi, çabaladım uğraştım 5 ayda iyi kötü bir şeyler topladım. Böyle şeyler yapmak yerine daha iyisi için çabala. Git işe falan gir veya para kazanmanın bir yolunu bul. Ağlayarak bir yere gelemezsin.

Geri
Yukarı