Sizce Chromium Tabanlı MS Edge Chrome'u Geçebilir mi?

Sizce Chromium Tabanlı MS Edge Chrome'u Geçebilir Mi?

• Evet

Oy: 17 39,5%
  • Hayır

Oy: 20 46,5%
  • Çekimser

Oy: 6 14,0%

• Oy verenlerin toplamı
    43
Türkiye bölgesinde Yandex varsayılan geliyor artık, Bing eskide kaldı. 😃
MS Edge Chromium'un Beta sürümünü kullanıyorum Yeni Sekme sayfasındaki ''İnternette Ara'' kısmında varsayılan arama motorum Google olmasına rağmen Bing ile arıyor 😑
Ekran Görüntüsü (43).png

Bende bundan korkuyorum çünkü MS Edge'in ilk günlerinde Edge kullanmak çok zevkliydi, sonra sonra sıkıntı yaşamaya başladım ve bu sıkıntıların hepsi Google adreslerinde başladı. YouTube kararsızdı, Google Hesabıyla bir siteye giriş yapmak daha kararsızdı. Bu sadece bir kullanıcı gözlemi, bir kanıtım yok ama bence Google orijinal Edge'i resmen bloke etti.

EdgeHTML'i kastediyorsanız bu bir gerçek. Google kendi tarayıcısına kıyak geçiyor birçok noktada.

@SypeR hocam, kesin konuşmayın. Hatırlatırım, "Yokya, Nokia, Lumia" repliğini. :D Hatırladınız mı reklamı?
Evet, hatırlıyorum. Kesin konuşmak değil tabii ki dediğim ama şuan ki reklam politikaları ve açık kaynak kodlu sistemler üzerinden attıkları doğru hamleler kendi tarafına birçok kesimi çekmeye başladı bile.

MS Edge Chromium'un Beta sürümünü kullanıyorum Yeni Sekme sayfasındaki ''İnternette Ara'' kısmında varsayılan arama motorum Google olmasına rağmen Bing ile arıyor 😑Eki Görüntüle 454775
Yeni sekme ekranı için demek bu tip ayar atamışlar, bir süredir Edge kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.

Yeni sekme ekranı için demek bu tip ayar atamışlar, bir süredir Edge kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.
Böyle ''tip'' ''ayar'' bir ayar atamışlar evet, insanları böyle bir şeylere zorlayarak kaybediyorlar ama. :(
Üstelik karmaşa yaratıyor, web adresi girebildiğimiz kısımdan ararsam Google'dan, ''İnternette ara'' kısmından ararsam Bing'ten arıyor.

Beni microsoft urunlerini kullanmamaya iten sey, her seyi Office365 ve Bing ile entegre etmek icin ugrasmalari, yazilimi kalabaliklastirmalari. Adam kulaklik yapmis, powerpoint ile entegre calisiyor. Ne gerek var? Sunum yaparken kulagina takacaksin da double tap yapacaksin da bilmem ne.

Edge reklami yapiyorsun, Bing ile search yapiyorsun. Kim Bing ile search yapiyor Allah askina.

Ekstra ozellik iste, istemezsen kullanmazsin demeyin; bu ekstralarin ne gibi sorunlar , guvenlik aciklari ya da buglar getirecegini bilemezsiniz. Pratik, minimalist amaca yonelik yazilim uretmeyi bir turlu beceremedi Microsoft. Yillarca Windows'tan Internet Explorer'i silemedik.

Edge i guzel yapan sey Chromium olacak ama yine bir suru MS bloatware dolduracak icine.

Bana gore Microsoft'un en iyi urunu OneNote'tur. Windows da dahil bu siralamaya.

Beni microsoft urunlerini kullanmamaya iten sey, her seyi Office365 ve Bing ile entegre etmek icin ugrasmalari, yazilimi kalabaliklastirmalari. Adam kulaklik yapmis, powerpoint ile entegre calisiyor. Ne gerek var? Sunum yaparken kulagina takacaksin da double tap yapacaksin da bilmem ne.

Edge reklami yapiyorsun, Bing ile search yapiyorsun. Kim Bing ile search yapiyor Allah askina.

Ekstra ozellik iste, istemezsen kullanmazsin demeyin; bu ekstralarin ne gibi sorunlar , guvenlik aciklari ya da buglar getirecegini bilemezsiniz. Pratik, minimalist amaca yonelik yazilim uretmeyi bir turlu beceremedi Microsoft. Yillarca Windows'tan Internet Explorer'i silemedik.

Edge i guzel yapan sey Chromium olacak ama yine bir suru MS bloatware dolduracak icine.

Bana gore Microsoft'un en iyi urunu OneNote'tur. Windows da dahil bu siralamaya.
Bence Edge konusunda insanları Bing'ten arama yapmaya zorlamaları(!) (Eğer kararlı sürüme kadar böyle devam eder mi? Bilemiyoruz.) kötü ama Office365 ile entegre olması vurucu kısmı. Koleksiyonlar kısmına atıyorsun alışveriş sitelerini, Excel'e gönder diyorsun *şak* fiyatları karşılaştırıyorsun. Güzel olay.

Bence Edge konusunda insanları Bing'ten arama yapmaya zorlamaları(!) (Eğer kararlı sürüme kadar böyle devam eder mi? Bilemiyoruz.) kötü ama Office365 ile entegre olması vurucu kısmı. Koleksiyonlar kısmına atıyorsun alışveriş sitelerini, Excel'e gönder diyorsun *şak* fiyatları karşılaştırıyorsun. Güzel olay.

Reklam icin guzel. Pratikte kimse kullanmayacak. Ayrica asla pazarladiklari gibi de calismaz onlar.

Pen marker ile annotation da yapabilirsun Edge ile. Bir onceki jenerasyonda da onu pazarlamaya calistilar, bir tane insan evladi gormedim kalemle Edge uzerinde not alan.

Esas isini dogru yapacak, basit ve hizli olacak. Browserdan fazlasini beklemiyor cogu insan.

Chrome mesela son update ile "Close other tabs" opsiyonunu kaldirdi, bugun source koda yeniden ekledi adamlar. Hatasindan cabuk donuyorlar. Microsoft hala office ve Bing dayatma pesinde. OneDrive da eklerle bir kosesine, yine copluge donustururler browser'i. Sonra niye yavas diye arayip dursunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı