Sizce Chromium Tabanlı MS Edge Chrome'u Geçebilir mi?

Sizce Chromium Tabanlı MS Edge Chrome'u Geçebilir Mi?

• Evet

Oy: 17 39,5%
  • Hayır

Oy: 20 46,5%
  • Çekimser

Oy: 6 14,0%

• Oy verenlerin toplamı
    43
Lanet olası klasik Google, Chrome'un içine geçmişimi bilimum ayarlarımı Google hesabım ile senkronize etmesi için bloatware koymuş. Extension ile de yapabilirdi. Google Cloud Print falan fişmanda cabası!

Bilgi tukendi, sefil sarkazm denemeleri basladi diyorsun.

Kac mesaj attim, hala online servis ile offline client arasindaki farki anlatamadim.

Bilgi tukendi, sefil sarkazm denemeleri basladi diyorsun.

Kac mesaj attim, hala online servis ile offline client arasindaki farki anlatamadim.
Bilginin tükendiği falan yok ama söyleyecek söz kalmadı evet. Hala Offline Client, Bloatware olarak görüyorsun bu Koleksiyonlar olayını. Koleksiyonlar çalışmak için Office'e ihtiyaç duymadığı gibi Office'e OPSİYONEL bir yardımcı. Opsiyonel olduğu gerçeğini içinde yüklü geliyor diye ısrarla reddediyorsun ama bunu kullanacak insanlar kullanmayacaklara ezici bir çoğunluk sağlar bence. Ayrıca diğer iddian, bu durumun tarayıcıyı yavaşlattığı kısmı tamamen varsayım üzerine ve bu durumda bu fikri şuan için boş yapıyor. Sarkastik mesajımda sana anlatmaya çalıştığım şey her sevmediğimiz/kullanmadığımız şeye ''Bloatware kullanmıyorum kaldırın!'' diye isyan edemeyeceğimiz gerçeği. Bu zihniyetle her şey yolunmuş tavuğa benzemeye başlar.

Google Cloud Print online bir servis evet ama Chrome'a entegre edilmiş bir durumda ve ben bunu kullanmıyorum.

Office Web Sürümü online bir servis evet ama Egde'e Koleksiyonlar bölümünden oluşturduğun şeyleri içine alacak kadar entegre edilmiş ve sende bunu kullanmıyorsun.

Durum bu. Ben pizzamı pepperonili seviyorum, sen ananasılı ama sen gelip bana ''Bu pizzayı kuru hamur ye bu ne böyle üstü karman çorman!'' diyorsun :D

Microsoft bu hamleye mecburdu zaten. Ben gönüllü olarak yaptıklarını zannetmiyorum. Google dünyanın açık ara en büyük video platformunun sahibi ve insanların tarayıcıda belki de en çok vakit geçirdiği site YouTube. Video içeriklerinin kalitesinin her geçen gün artması chromium tabanlı olmayan tarayıcıların elini kolunu bağlıyor çünkü Youtube chromium tabanlı olmayan tarayıcılarda Full Hd üzerinde çözünürlük desteği sunmuyor. 2k ve 4k'nın git gide sıradan olmaya başladığı bir dönemde de insanlar 1080p video izlemek istemeyeceği için chromium tabanlı bir tarayıcı tercih etmek zorunda kalacak ve edge iyice atıl hale gelecek.

Yani google'ın bu dayatmasından ötürü Microsoft'un tarayıcıda chromium kullanması bir tercih değil, artık bir zorunluluktu.

Microsoft Edge'nin Chromium tabanlı olmayan sürümü de bence Chrome'dan daha başarılıydı. Sadece biraz pazarlamaya ihtiyacı vardı.

Microsoft yaptığı ürünü pazarlamaya gelince bir afallıyor. Ama bu sefer bilemeyeceğim, belki başarır. Bu yüzden çekimser oy kullandım.

Ekleme: Ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım, Windows 10'u çok güzel pazarladı ama.
Performans konusunda çok iyiydi. Ama biraz yavaş bağlanıyordu. Mesela Firefox ta 3 saniyede giriyorsan Edge de 5 saniyede giriyorsun. Chromium tabanlı sürümü çok hoşuma gitti ama.
Aynısı Apple yapınca "Eaabiiiii eQosYst€m yHaa !!11!1" oluyor, Google yapınca (ki dandirik Drive temelli Docs, Kişiler, Hangouts vb uygulamaları kasdediyorum) oda ekosistem oluyor ama Microsoft yapınca dayatma oluyor öyle mi? Kusura bakmayın ama ben burada art niyet seziyorum. Tek ürünle tüm pazarlara hitap edebilecek düzeye gelmişler mi, en azından reklam düzeyinde bile olsa gelmişler (ki reklam düzeyinde ise nihai üründe de mevcuttur bu özellikler, yoksa ABD tüketici yasaları devreye girer) ve üretmeyi yada buna ulaşmayı kendilerine hedef olarak koymuşlar. Eğer yapabiliyorsanız benzerini de siz yapın, sizinkini kullanalım.

Ahanda, aşağıya videoyu bırakıyorum. Tamamen kurumsal firmalar düşünülerek hazırlanan bir ürün. Ondan sonra istediğiniz markaya Fanboy'luk yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dipnot: Ulaşamadığın ciğere mındar deme, yarın bir gün işin düşer lazım olur. ;)
Aynısı Apple yapınca "Eaabiiiii eQosYst€m yHaa !!11!1" oluyor, Google yapınca (ki dandirik Drive temelli Docs, Kişiler, Hangouts vb uygulamaları kasdediyorum) oda ekosistem oluyor ama Microsoft yapınca dayatma oluyor öyle mi? Kusura bakmayın ama ben burada art niyet seziyorum. Tek ürünle tüm pazarlara hitap edebilecek düzeye gelmişler mi, en azından reklam düzeyinde bile olsa gelmişler (ki reklam düzeyinde ise nihai üründe de mevcuttur bu özellikler, yoksa ABD tüketici yasaları devreye girer) ve üretmeyi yada buna ulaşmayı kendilerine hedef olarak koymuşlar. Eğer yapabiliyorsanız benzerini de siz yapın, sizinkini kullanalım.

Ahanda, aşağıya videoyu bırakıyorum. Tamamen kurumsal firmalar düşünülerek hazırlanan bir ürün. Ondan sonra istediğiniz markaya Fanboy'luk yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dipnot: Ulaşamadığın ciğere mındar deme, yarın bir gün işin düşer lazım olur. ;)
Asıl soruyu soruyorum. GTA 5 kaldırır mı?

Son düzenleme:
Asıl soruyu soruyorum. GTA 5 kaldırır mı?
Microsoft Surface Hub 2 hakkında çok fazla bilgi bulamadım ama onun yerine 2S'yi buldum.

Kaldırmazsa da ne bileyim yani. :D
Screenshot_20191105-155946_Samsung Internet.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı