Sizce Hangi Dershaneye Gitmeliyim

ichweissesnicht

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar 12. sınıfa geçtim ve üniversiteye hazırlık için dershaneye yazılacağım. Evime yakın olan dershaneler ile konuştum. Biri Uğur Dershanesi , fiyat olarak 2350tl dediler. Diğeri ise Final Dershanesi , o ise 2600tl dediler. Çevremde daha çok Final dershanesini övüyorlar. Sizin fikirleriniz nelerdir , belki aranızda bu dershanelere giden olmuştur bana bilgi verirlerse çok iyi olur.

Bence gitme. Mecidiyeköy Anadolu Lisesinde okuyorum 10. sınıfa geçtim. Bizim okulda 12. sınıfların en fazla % 7-8 i dersaneye gidiyor. Güzel üniversitelere gidiyorlar. Kişiden kişiye değişir tabi.

Uğur ve Finalin yüzlerce şubesi var. İsim olarak bakamazsın. Şubede bulunan hocalar nasıldır bilemezsin. Dershane seçim işi biraz sıkıntıdır. Karar vermesi zor o açıdan.

Olaya eğitim yönünden bakıyorum "FEM". Yani her şeyden önce vermiş olduğu eğitim önemli bence. Ben baktığım zaman "FEM" genel anlamda başarılı. Ancak oturduğun/gidebileceğin ilçelerde ki dershanelerin müdürleriyle görüş, kaç öğrenci 400'ü geçmiş, 450'yi geçmiş, kim nereyi kazanmış diye sor. Sonra LYS ortalamalarını sor. En önemlisi o bence.

FEM dershanesini şu siyasi olaylardan dolayı hiç düşünmüyorum. Fetullah Gülen'in dershanesi olduğu için devlet dairesinde onun okullarında okuyanları işe almadıklarını duyuyorum. Eyüp ilçesindeyim , ama kendi semtimde dershane olmadığı için söylediğim dershaneler Gaziosmanpaşa şubesi. Bir kaç akrabam Final dershanesine gitti daha önce , güzel dershane diyorlar. Galiba Final'e gideceğim , annem de Final'e gitmemi istiyor.

Ben Uğur'a gittim ama dershane adının hiç önemi yok. Hatta kitaplar bile önemli değil. Sadece hocalar iyi olsun yeter. O şubelere gidenlere bir sor nasılmış hocalar.

FEM dershanesini şu siyasi olaylardan dolayı hiç düşünmüyorum. Fetullah Gülen'in dershanesi olduğu için devlet dairesinde onun okullarında okuyanları işe almadıklarını duyuyorum. Eyüp ilçesindeyim , ama kendi semtimde dershane olmadığı için söylediğim dershaneler Gaziosmanpaşa şubesi. Bir kaç akrabam Final dershanesine gitti daha önce , güzel dershane diyorlar. Galiba Final'e gideceğim , annem de Final'e gitmemi istiyor.

Hocam 27 Aralıktan itibaren kaç atama yapıldı ki FEM'e gidenler işe alınmıyormuş diyebiliyorsunuz? Kulaktan doğma bilgilerle hareket etmeyin lütfen. Ayrıca iyi bir dershaneye gitmemenizde o işe alınmamaya neden olabilir. Tabi ki her şey dershane değil...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı