Sizce LGS bahsedildiği kadar önemli mi?

Ne abartması doğru. Hiç örneğini görmedin herhalde. Bak şimdi benim eski okuldan arkadaşlarım biri a 101 de kasiyer, diğeri BİM de kasiyer. Bir başkası sanayide diğeri kaportacı. Öbürü dönercide çalışıyor. Bence siz abartmayın. Her şey planladığın gibi gitmez de.
Akılsız başın yaptıklarını vücut çeker.

Evet önemli. Bir sene boyunca canını dişine takıp iyi bir lise için uğraşıp didindikten sonra kendi kafalarındaki "iyi lise" ye yerleşemeyenler iyi liseye gidenlere burun kıvırırlar hep.
"Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş" diye bir söz vardır, bu da o misal.
Bu konudaki ağlayanlara verdiğim bir cevap oldu aslında biraz da. Konu sahibine cevap vereyim.

Evet önemlidir, sonradan "ah keşke" demek istemezsiniz. Mümkün olduğunca kaliteli eğitim veren ve öğrenci kitlesinin ideallere sahip olduğu okullarda eğitim almak daha mantıklıdır. Sen ders çalışıyorken yanındaki "okulun tuvaletine gideyim de sigara içeyim" i düşünüyorsa bu çok sağlıklı bir ortam değildir örneğin. İyi okullarda bu tiplerden hiç yok veya az sayıda var. Zaten onlardan da kendinizi muhafaza edersiniz. Öğretmen faktörüne hiç değinmiyorum bile.

Ne abartması doğru. Hiç örneğini görmedin herhalde. Bak şimdi benim eski okuldan arkadaşlarım biri a 101 de kasiyer, diğeri BİM de kasiyer. Bir başkası sanayide diğeri kaportacı. Öbürü dönercide çalışıyor. Bence siz abartmayın. Her şey planladığın gibi gitmez de.
Resmen iyi bir liseye gitmeyen dönerci oluyor demişsiniz komik.

En kötü lisede bile çok iyi olur diyorsunuz da pederi düşünelim biraz. :D
Ben herkes olur demiyorum, çalışan insan her yerde başarılı olur. Neredeyse her yıl çoban şu liseyi kazandı şu üniversiteyi kazandı haberleri çıkıyor. Zaten çalışma önemli değil demedim, hayatın bitmez dedim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı