Ölümden sonra ne olacak?

Ne olacağını bilmiyoruz ve bunu kanıtlayacak birisini tanıdığınızı düşünmüyorum. İnsan neye inanmak istiyorsa onun olmasını bekleyerek zamanını tüketebilir. Düşünceler üzerinden gidecek olursak. Doğmadan önce ne ise sonrasında o olabilir tabii bu başka soruları peşinde getirir. Doğmadan öncesi hakkında bir bilgiye sahip miyiz? Ya bir şeyleri unuttuysak? Bu tür konularda seviyeli düşünce aktarımları çok hoş olsa da inançlar ötesine şu an geçmek mümkün değil.
Bu cevabınızı beğendim. Ben de böyle düşünüyorum.

Neye ne olacagi belirtilmemis baslikta.
Olen kisi icin -> siyah ekran
Olen kisiyi hatirlayanlar icin -> Bir insanin yoklugu, once huzun sonra guzel anilar
Olen kisiyi son hatirlayan da oldukten sonra -> Hic olmamis gibi hayat akmaya devam edecek.

Siyah ekran gercegini hazmetmekte zorlanan insanlar tarih boyunca turlu masallar uydurmuslar ama durum bu. Saatlerce tartis, sonunda "olunce gorursun" e baglanir :)

Fazla iyi bir şey beklememekte fayda var. Olaya nasıl bakarsanız bakın iyi bir şey göremiyorum. Vay efendim toprak olduk, ot olduk vs inançlarında netice de iyi bir şey olmuyor. Cennet cehennem inançlarında da ortada iyi bir şey yok. Bir bakmışsın sen cennettesin sevdiğin kişi cehennemde vs vs işler.

Tam anlamıyla yok olmak, hiç olmak iyi gibi gözükse yazması kolay olsa da o da ayrı bir dert olurdu 🤨

Geri
Yukarı