Sizce okul değiştirmeli miyim?

Özel okulda okumanın çok bir ayrılacalığı olduğunu düşünmüyorum. Zamanında 1 sene ben de gitmiştim, güzel bir şey ama özel okulda okuyanlar doktor oluyor hakim oluyor diye bir şey yok, kendini bu kadar sıkıyorsan devlet okuluna geçmen daha mantıklı bence

Okuldan nefret ediyorum. Ortama kolay alışan biri değilim, devlet okulundayım. Hocalarla aram berbat olduğundan sınıfım değiştirildi bu sene ve yeni sınıfımda kimse sağlam yok. Hepsi yapmacık pis insanlar. Laf atınca cevap verme gereksinimi duymadığımdan beni o yarım akıllarıyla ezmeye çalışıyorlar eminim özel okulda bu daha fazladır. Ben birkaç gün önce hepsinin karşısına geçtim ve teker teker ne mal olduklarını saydım çekinmeksizin. Kabul edenler dahi oldu. Neyse velhasılkelam aptal insancıklar her yerde. Sen parlayan ol. Karşılarında tek kişilik güçlü bir ordu ol. Başarabilirsin. Dışarı tek çık. Spor yap. Kendine vakit ayır. Maddi durumunu kabul et. Ama asla dalga geçme. Fakiriz de ben hep gezemem de. Ama dalga geçme. Yapabilirsin!
Maddi durumumuz iyi çok şükür, çok iyi yerlerde yiyip içebiliriyoruz, kaliteli markalardan giyiniyoruz. Fakat onlar kadar da iyi değil. 3 fabrikamız yok mesela. Ya da 700.000 TL'lik arabamız da yok. Benim de arkadaşlarım ortalama düzeyde gelire sahip olmalı. Bundan sonra arkadaşlarımı daha dikkatli seçeceğim. Bu tip aşağılayıcı insanlardan uzak dırmaya çalışacağım. Dediğiniz gibi o tip insanları takmayıp kendimizle ilgilenmeliyiz. Bundan sonra bir şeyleri değiştireceğime inanıyorum.
Özel okulda okumanın çok bir ayrılacalığı olduğunu düşünmüyorum. Zamanında 1 sene ben de gitmiştim, güzel bir şey ama özel okulda okuyanlar doktor oluyor hakim oluyor diye bir şey yok, kendini bu kadar sıkıyorsan devlet okuluna geçmen daha mantıklı bence
Okulumun devlet okullarına göre üniversiteye geçiş konusunda çok büyük ayrıcalıkları olduğu için devam ediyorum hala. Yoksa zaten çoktan bırakırdım sanırım.

Maddi durumumuz iyi çok şükür, çok iyi yerlerde yiyip içebiliriyoruz, kaliteli markalardan giyiniyoruz. Fakat onlar kadar da iyi değil. 3 fabrikamız yok mesela. Ya da 700.000 TL'lik arabamız da yok. Benim de arkadaşlarım ortalama düzeyde gelire sahip olmalı. Bundan sonra arkadaşlarımı daha dikkatli seçeceğim. Bu tip aşağılayıcı insanlardan uzak dırmaya çalışacağım. Dediğiniz gibi o tip insanları takmayıp kendimizle ilgilenmeliyiz. Bundan sonra bir şeyleri değiştireceğime inanıyorum.

İşte bu sevindirici haber!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı