Skinnyfat görünümden nasıl kurtulunur?

berattrkcn

Femtopat
Daha fazla  
6 aydır vucut geliştirme yapıyorum 1 seneye yakındır da kalori açığı oluşturdum 95 kilodan 75 kiloya indim. Şu an skinnyfat görünümdeyim kalori fazlası oluşturmak istiyorum bunun için nasıl bir beslenme önerirsiniz?

Boy 1.83
Yağ oranı %16

Protein ağırlıklı beslen, şeker vs. kullanıyorsan bırak ve kardiyo ekle antrenman sonuna. Yağ oranın fazlaymış onu yakmak gerek.

Şekeri ekmeği bırak bol yürüyüş yap IP atla şeker canın çektiğinde sade soda veya su gibi az kalori içeren veya hiç içermeyen ürünler tüket günde 2 öğüne düşür yediklerin hafif olsun brokoli, ıspanak tarzı yiyecekler mesela çok az kalori içerir onları tüketebilirsin bu liste uzar gider.

ne sıklıkla öneriyorsunuz kardiyoyu?
Antrenman sonuna yarım saatlik koşu bandında hafif tempo koşu veya eğimi yükseltip hızlı yürüyüş. 30 saniye tüm gücünle koşup 1 dakika normal yürüyüş yaparsan şok etkisi gibi olacağı için yağ yakımı daha hızlı olur. 10-15 dakika ip atlamada ekle. Kardiyoyu fazla kaçırma ama. Koşu sonrası soğuma yürüyüşü yapmayı unutma, en son bitişte 10 dakika ayırıp esneme germe hareketleri de iyi gelir. 👍
Skinny fatten kurtulmak sabır işidir, ben de bu dertten muzdariptim en önemli aşama beslenmeden geçiyor.

hocam peki compound egzersizler hakkında ne düşünüyorsunuz ? Şuan ppl çalışıyorum ve çok fazla compound yapmıyorum vücudumda zaten oldum olası kas kütlesi azdır bunun için ppl yi değiştirmeli miyim yoksa compound hareketler mi eklemeliyim kas kazanımı adına
teşekkürler ilginiz için

@berattrkcn Hocam bilgilerim doğrultusunda cevap verdim, o kadar bilgim yok maalesef bir şey desem doğru olmaz. Body Forum'da sorarsanız bilirkişiler daha iyi yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı