Skyrim oynanış süresi olarak abartılıyor

• Konuyu başlatan chary
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 236

chary

Centipat
Daha fazla  
Oyunda 80. saatim ana hikayeyi ve büyük Quest olarak adlandırılan görevleri bitirdim zırh setlerini yaptım skill ve karakter grindını tek atacak veya 2 atacak seviyede geliştirdim. Oyunda yapılacak içerik var ama 80 saatte verdiği içeriğin yanında bomboş gelen alışıla gelen görevler sunuyor artık, benim gördüğümce Skyrim direnseniz en fazla 150 saat oynanabilir bir oyun ondan sonrası fan abartısı gibi geldi. Oynayanlar siz ne düşünüyorsunuz?

Bütün Bethasda oyunları aynı mantık üzerinde geliştiriliyor. Ana hikaye odaklı gittiğin zaman Skyrim 20-30 saat falan sürer en fazla. Ondan sonraki açık dünyadaki hiçbir görev aynı derinlikte ve kalitede değil. Bir Witcher 3 gibi hem ana görev hem de yan görevlerin derinliğine ve sürükleyiciliğe sahip değiller. Skyrim bir döngüden ibaret ve oyun aslında hiçbir zaman bitmez ve sürekli kendini tekrar eder. Sadece ne zaman duracağına sen karar verirsin onu da sıkıldığın zaman anlarsın. Bu yüzden ben 50 saatte bitirdiğimi hissedip bırakırım veya bir başkası 100 saat ama bir bakmışsın binlerce saat oynayanlar bile vardır ve genellikle onlar modlama işiyle de çok uğraştığından bu sürelere çıkabiliyorlar.

Fast travel kullanırsan yan görevleri ve mini görevleri önemsemezsen. Ve oyunu hızlı bitirmeliyim alt mantığı ile görevden göreve oynarsan öyle olur ama oyunu cidden inceleyerek, keşfederek oynarsan yüzlerce saatini gömmemen imkansız.

Ana görevler zart zurt zaten o kadar vakit almıyordu ki. Kimden aldın bu bilgiyi. :D Oyunda vakit öldürten şey ambiyans, keşfetme hissi. Rol yapmayı da biliyorsan, ufak tefek modlarla binlerce saat gömersin. Modlamak zorunda da değilsin, sadece quest ekranın çok fazla gereksiz görevle doluyor. Her tip arkadaşım oldu bu oyunu seven, o yüzden pek de karışamıyorum oynayış tarzına. Bazısı full dövüşeyim ister, bazısı tavernada müziğimi dinlerken önceki görevde kazandığım altını harcıyım ister. Oyundan ne istediğine bağlı olarak zevk terazin değişebiliyor.

Geri
Yukarı