Çözüldü Snow leopard 10.6.3.raw boot olmama sorunu

• Konuyu başlatan Ena
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 7B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dediğin işlemi yapabilmek için silinip yazılma özelliği olan dvd kullanman gerek.
Artık bıraktım kardeş l2 kurdum direkt herşeyi tanıdı multibeast kurdum gerekli ayarları yaptım ama sonuç aynı bu sefer iatkos s3 v2 dvd den kurulum yaptım sırf bunun için external dvd aldım fakat aynen dvd siz çalışmıyor. Dvd ile açılıyor net bağlanıyor ekran kartı tanıyor ama dvd olmadan açtığımda elma logosuna geliyor çat reset bu döngü ben gücü kesmediğim sürece devam edip duruyor.

Ve bütün kextleri kurdum bir tek dsdt yapmadım anakart modeli bilmiyorum windows kuruluykende programlar bulamiyordu lenovo nun uyduruk bir anakarti sanirim reset bence anakart uyumsuzlugundan diycem oyle olsa cd ilede acmaz dimi?

Eski sürümlerde sürücü desteği de azalır, güncel sürümler tavsiye edilir.
DVD ile açılan sistem DVD olmadan da açılması gerek gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, reset atması da buna bağlı.

Yeni sürümlerde hiç kuruluma geçemiyorum snow leopard 10.6.3 de geçebiliyorum birtek onda da ekran kartı kurdum usb ler tanıyor klavye tanıyir internet çekiyor wifi den multibeast yükledim sonra bootloader var ama cd veya usb ile boot etsem fark etmiyor onlar olmadan sistem açılmıyor nerde hata yapıyorum diye kafayı yiycem

DVD ile açılan sistem DVD olmadan da açılması gerek gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, reset atması da buna bağlı.
Mesela başka neyi düzenlemem gerek wifi tamam ekran usb klavye herşey tamam daha ne kurmam lazım bootladerde tamam bakmadığım forum kalmadı ama ne denilse yaptım araştırdım sonuç değişmiyor

Son düzenleme:
DVD içinde bulunan Cameleon.Boost.pist dosyasını bulup incelemen gerek.

DVD içinde bulunan Cameleon.Boost.pist dosyasını bulup incelemen gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Önce bu videodaki hatayı verdi sonrada şu fotoğraflardaki hatayı verdi.
IMG-20151023-WA0002.jpg

IMG-20151023-WA0000.jpg

Dvd içinde bulunan camelon dosyasının aynısını düzenledim extra klasörüne attim ama yine aynı yani bi sistem cd usb ile açılıp onsuz açılamıyorsa bu dvd usb içinde nasıl bir klasör var açıyorda harddiskten açamıyor anlamıyorum vallaha. Yada windows mu kurayım ya ben beceremedim bu işi yada çok uç bir sorun var çözümü basit ama keşfedilmesi zor. Recep beye gidip göstereceğim pc yi o derece

Dosya Ekleri

• IMG-20151023-WA0000.jpg
    IMG-20151023-WA0000.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 176
Yukarıda mesajıma ekleme yaptım. Bir daha göz at.

Ama boot loader yüklemedim iatkos l2 kendi boot loaderini yüklüyor diye birde chamelon panel varmış onu mu kursam?

Ama boot loader yüklemedim iatkos l2 kendi boot loaderini yüklüyor diye birde chamelon panel varmış onu mu kursam?
Easybeast multibeast kurulumu yaparken kesin işaretliyorum hep.

Size bi videi yolluyacağım 3 adet youtubeda buldum fakat adam ne yapmış hele ilk videoda anlamadım.lenovo s10 için kurulum yaptı.

Installing OS X Leopard on Lenovo S10 via USB Flash Drive
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Easy beast seçip yükleme yaparsan Easybeast bootloader ve Extra klasörü içinde boot plist otoamatik olarak oluşturur. Yapman gereken aslında çok basit. DVD içindeki org.chamaleon.boot.plist aç ve içeriğini sendeki Extra klasörü içindeki ile org.chamaleon.boot.plist karşılaştır. Ve senin org.chamaleon.boot.plist' te ne eksik yada ne fazla ise, gerekli düzenlemeleri yap.
Ayrıca, DVD extra klasörü içinde kexts klasörü olması lazım. Oradaki kextleri kopyala ve kext yükleme programı ile yüklemelerini yap. Disk izinlerini onar ve sistemi yeniden başlat.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı