Snowman T6- Ultra İncelemesi

Merhaba. Geçen Hem ID- Cooling SE 224 XT-R ve Snowman T6 Ultra aldım. Akşama doğru gelmişti ve ilk olarak SE 224 XT-R takıp denedim fakat değerler hiç tatmin edici gelmedi. Prime95 ve AIDA64 testinde kapandı amansızca. Donanım Arşivi üyelerinden Keremcnsz24 ile de konuştum o da imkansız dedi. "SE 224 XT-R daha iyi bir soğutucu tam takamadın mı acaba?" dedi. Halbuki tam takmıştım. Yani kısaca bir yerde pürüz çıkardı.

Nerdeyse 2 saat önce de T6 Ultra montajladım ve onun testlerini yaptım ve bir kapanma yaşatmadı şükürler olsun.
IMG_20210320_133648.jpg

Kutudan çıkan sadece kule tipi soğutucumuz. Herhangi bir "Montaj nasıl yapılır?" gibi bir kağıt yoktu.

Intel Uyumlu SoketlerAMD Uyumlu soketler:Ürün Özellikleri:
LGA 775👈AM4125mm (U) Uzunluk6 Bakır borulu
LGA 1150👈FM280mm (G) GenişlikSes 18 dBA (Benim hissettiğim 25)
LGA 1155👈FM1155(Y) YükseklikGüç kablosu 4 pin
LGA 1156👈AM2+Ağırlık: 690g
LGA 1151👈AM3+Başlangıç voltajı: 7
LGA 1366👈AM3Fan hızı: 1300RPM
LGA 1200👈-Tahmini Ömür: 50.000 Saat

Ürünün teknik detayları için bunları diyebilirim. Montajı acayip zordu şu an bile klavyeden yazı yazarken o mandalı ittirirken parmaklarım ezildi üstelik İCUE 220T kasanın üst tarafı biraz dardı.

İşlemci : Ryzen 5 3600X 4.3 GHz Overclocked 1250mv
Anakart: Asus TUF B550M Plus- WiFi
Termal macun: ZF-12
Kasa: Corsair İCUE 220T

Ürünü kullandığım süre zarfında şuan ben memnunum. Valorant ve Counter Strike: GO oynadım ve sıcaklıklar 45 ile 49 arasında değişti.
Valorant.png

Sıcaklık 49 üzerine çıkmadı üstelik 49 üst değer diyebiliriz.

Bir de Grand Theft Auto V testi yaptım onu da 50-54 arası sıcaklık değeri gördüm.
Ekran Görüntüsü (62).png

AIDA64 FPU.JPG

AIDA64 testinde FPU açıkken aldığım değerler 58-61 arası değişti. Anlık olarak çıkıp iniyordu fakat bir süre sonra stabil olarak 60 aldım.

fpu off.JPG

Burası 10 dakika boyunca sadece 33 derece olarak kaldı.

Ekran Görüntüsü (68).png
Testte maksimum 81.x derece aldım.

Ekran Görüntüsü (70).png

Değerler bu şekilde.

Konuma baktığınız için teşekkür ederim. Şu sıralar derslerim var. Derslerim bittikten sonra ID Cooling SE 224 XT-R testini de yapacağım. Onun testini yaparken bir şeyler ters gitti fakat anlam veremedim. Söz verdiğim gibi onun sıcaklıklarını da alacağım.

Ben aldığımda T6 Ultra 190 TL'ye geldi. SE 224 XT-R ise 240 TL'idi. Onun da testini yapınca son noktayı koyacağım.

IMG_20210320_145108.jpg
IMG_20210320_145135.jpg

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Değerler iyi gözüküyor. SE-224-XT-R'yi de bekliyoruz.

Bu arada, SE-224-XT ile yaşadığın sorun muhtemelen senin talihsizliğin, performansı gayet iyi bir ürün çünkü.

@87546 de benim vesilemle almıştı. 😎 Ama onun da başına talihsizlikler geldi. :(

Teşekkürler.

Yani ben de anlam veremedim ama onun tasarımı çok daha güzel.

Bakacağız artık eğer kapanmazsa ve değerler yakın olursa aynı fan modelinden alıp takıp onu kullanırım çünkü onun tasarımı daha güzel.

Teşekkürler.

Yani ben de anlam veremedim ama onun tasarımı çok daha güzel.

Bakacağız artık eğer kapanmazsa ve değerler yakın olursa aynı fan modelinden alıp takıp onu kullanırım çünkü onun tasarımı daha güzel.
Bu arada, @Spontune hocam T6 modelinin çok daha iyi olduğunu söylemişti T6 Ultra'ya göre. T6 Ultra'da rainbow fan yapacağız diye fan kalitesinden ödün verilmiş biraz.

Yani öyle diyebiliriz. ID-Cooling fanına göre çok basitti.
Konuyla alakasız
2 sene sonra tamamiyle boş olacağım böyle 200-300 TL'lik kule tipi soğutucuları inceleyip testini yapmak istiyorum. Onun için de şimdiden para biriktirmeye başladım. Tabii öncelikle inceleme rehberlerini daha güzel yapmayı öğrenmeliyim.

Kulaklık denen şey var sonuçta.
90mm versiyonu var elimde, 2000 RPM'de kulaklık falan dinlemiyor, ezip geçiyor. Tabii fan küçüldükçe gürültüsü de artabiliyor ama genel olarak Snowman'in fanları normal fanlara göre gürültülü bence.

1616241263406.png

Yeni konular

Geri
Yukarı