Snowman X4 Rainbow soğutucu sonuçları

İncelememe hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle soğutucuyu 1.5 ay önce almıştım, buradan inceleyebilirsiniz. Burası tamamen sonuç üzerine dayalı, soğutucu incelemesi değil.
150 TL'lik soğutucudan ne bekliyorsun diyenleri bu konuya bekliyorum. Fiyatına göre oldukça iyi bir ürün olduğunu belirteyim ancak bu ürünü alacaksanız termal macunu MX-4 veya benim aldığım Zalman STC-8 gibi bir termal macundan tercih edin. İçinden çıkan 1,93 W/MK'lik çöp macunu kullanmayın.

Sistemim;

• Aerocool Aero One Frost
  • Ryzen 5 3600
  • GTX 1660 Super
  • 16 GB 3000 MHz RAM
  • 600W PSU
  • x4 Rampage 4C 120-S kasa fanı 45.5 CFM 1300 RPM

CBP kapalı;

• Boşta kullanım:

Adsız.png

• GTA 5 testi 3 saatlik oynanış:

Grand Theft Auto V Screenshot 2020.12.22 - 15.47.29.40.png

• OCCT 10 dakika stres testi sonucu:
sadsda.png

CBP açık;

• Boşta kullanım: Ortalama 40 derecede çalışıyor ancak voltaj sıçramaları olduğu için SS alırken 44 derece gelmiş tesadüfen. Neyse fark etmez zaten böyle kullanmıyorum.

qweqw.png

• OCCT 10 dakika stres testi sonucu:
dsadsa.png

• GTA 5 testi 1.5 saat oynanış: Ortalama 47-48 derece. Anlık yükselmelerle en fazla 55 derece gördüm.

Grand Theft Auto V Screenshot 2020.12.22 - 16.11.50.06.png

GTA 5 ayarlarım;

Her şey en sonda sadece MSAA 4X TXAA ON, ve Grass Quality normal. Bunun dışında Advanced Graphics kısmı da ultra.

SONUÇ: 150 TL'lik bir soğutucu olmasına rağmen beklentimin çok üstünde çıktı. Gerçekten başarılı bir ürün, tavsiye ederim. Yalnız giriş kısmında yazdığım gibi bunu alacaksanız yanında kesinlikle MX-4, STC-8 gibi bir termal macun alın. İçinden çıkan termal macun berbat.

İstek oyunları deneyebilirim elimde varsa tabii. İncelememi okuyan herkese teşekkürler.

Bence iyi bir soğutucu. Bende de var önceden yükte 80 derece alırken artık 45-50 derece arası alıyorum. Üstelik çok kötü bir kasa, termal macun ve işlemcide OC yapılmasına rağmen.
@Van Der Linde Hocam aradan epey zaman geçmiş ama yine de sorayım; 5 5600 ile mi aldınız bu sonuçları? Bende de 5 5600 var da ucuz olduğu için X4 alsam mı diye düşünüyordum onun için merak ettim.

Geri
Yukarı