Snowman X4 Rainbow incelemesi

İncelememe hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte yeni almış olduğum Snowman X4 Rainbow işlemci soğutucusunu inceleyeceğiz.

Almak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum, buradan alabilirler. 140 TL'ye aldım.

Öncelikle belirtmek isterim ki montajı o kadar zordu ama o kadar zordu ki, ekran kartını sökmeme rağmen acayip zorlandım montajlamam 1 saat sürdü. Kan ter içinde kaldım vallahi. Ama değdi.

Kendi termal macununu kesinlikle önermem.
İçinden 1,93 W/MK'lik bir termal macun çıkıyor. Ben bu ürünü kullanıyorum. 8,3 W/MK değerine sahip.

Rainbow efekti var. Çok kurcalamadım henüz renkleri değişiyor mu değişmiyor mu bilmiyorum kullandıkça ekleyeceğim.

-Stok soğutucu ile CBP kapalı OCCT testinde 58 derece alırken, bu soğutucu ile 45 derece gördüm. 13 derece fark etti Wraith Stealth ile arasında. Acayip iyi bir soğutması var stok soğutucuya nazaran. Test 3 dakika yapıldı. Stok soğutucuyla da 3 dakika yapmıştım.

Boşta CPU 28-30 derece, oyunlarda 40 derece gördüğüm kadarıyla. Ayrıntılı fotoğrafları yükleyeceğim. Şimdilik bu kadar. İncelememi okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum sizleri. Sormak istediklerinizi sorarsanız cevaplarım.

RYZEN 5 3600 Boşta kullanım CBP kapalı:

1606480836033.png

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-27 at 15.42.36.jpeg

GTA 5 testi CBP kapalı:

Fotoğraf yükleyemedim ancak 40-41-42 derece arasında gidip geliyor en fazla 42 oldu. Stok soğutucu ile 50-51 derece alıyordum.

Son düzenleme:
Öyle bir işlemciye X4 al geçin, deli OC hastası değilseniz (ki değil gibi gözüküyorsunuz) X4 üzmez sizi. 80W TDP'ye sahip zaten.
Aslında anakart OC imkanı verse yaparım da :D Yaptırmıyor. X4 için; başka seçenek yok gibi zaten o fiyat aralığında.

Aslında anakart OC imkanı verse yaparım da :D Yaptırmıyor. X4 için; başka seçenek yok gibi zaten o fiyat aralığında.
Aynen, hiç yok. Olanlar da 2 bakır borulu onlar da vasat geldi gözüme. Ben de çok aradım bu soğutucuyu kafama yattı yapıştırdım direkt.

Ek olarak X6 bazı anakartlara sığmayabiliyor 2 soğutma bloğu 3 fanı var çünkü.

Almam ancak X6 mı T6 mı? X6'da daha fazla bakır gözüküyor.

Bir de soğutucunun ağırlığı önemli diyorlar sizce bu ne kadar doğru?

Yeni konu açmadım, gerek duymadım. Çok önemli sorular da değil zaten.

Almam ancak X6 mı T6 mı? X6'da daha fazla bakır gözüküyor.

Bir de soğutucunun ağırlığı önemli diyorlar sizce bu ne kadar doğru?

Yeni konu açmadım, gerek duymadım. Çok önemli sorular da değil zaten.
Ağırlığı baskı yapması açısından önemli diyorlar. X6 9CM 6 bakır borulu 3 fanlı 2 bloklu, T6 12 CM 6 bakır borulu 2 fanlı 1 bloklu. Tercih sana bakıyor hocam. Zaten benim ürünün yanına 1 soğutma bloğu daha ekle bir de 2 bakır boru daha ekle X6 oluyor özellikleri full aynı.

Benim 3100 işlemcim gereksiz fazla ısınıyor da. Öyle az az bakınıyorum. 60 dereceyi falan görüyor oyunlarda. O oyunlar da F1 2018, Fortnite falan. Ağır oyunlar da değiller.

Biz montajı yaparken birkaç kere deneyip olmayınca bekletmiştik. Acaba termal macun kurudu mu? Soğutucudan önce Arctic MX-4 almak daha mantıklı gibi.

Benim 3100 işlemcim gereksiz fazla ısınıyor da. Öyle az az bakınıyorum. 60 dereceyi falan görüyor.

Biz montajı yaparken birkaç kere deneyip olmayınca bekletmiştik. Acaba termal macun kurudu mu? Soğutucudan önce Arctic MX-4 almak daha mantıklı gibi.
Ben Zalman STC-8 kullandım, MX-4 ile aynı W/MK değerli ve daha ucuz. Tabi ben aldığımda 30 TL miydi neydi şimdi 43 TL olmuş Vatan'da.

Düzeltme: STC-8 8,37 W/MK, MX-4 8,5 W/MK.

Yeni konular

Geri
Yukarı