SNR Margin düşük olma sorunu

sosyopat71

Kilopat
Daha fazla  
VDSL olan hattım, SNR Margin degerimin düşük olmasından dolayı ASL moda geçiyor. Modemimin güç kablosunu çıkartıp taktıgımda ise 1-2 günlügüne tekrardan VDSL'e dönüyor.
Modemim: ZyXel VMG3312-B10B
ZyXel'i aradıgımda bana internet servis saglayıcımla irtibata geçmemi söylediler. Şimdi benim sorunum modem kaynaklı mı, iç tesisat kaynaklı mı?

Şikayet var.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis sağlayıcınıza ulaşıp durumun neyden kaynak olduğunu sorabilirsiniz.

Hattınızın kabloları gereğinden fazla uzun veya kalitesiz olabilir. Bu durumlar yoksa ve buna rağmen SNR Margin değeriniz hala düşükse santrale uzaklığınız fazla olabilir. Böyle bir durumda da hızınızı biraz düşürmek gerekir.

Servis sağlayıcınıza ulaşıp durumun neyden kaynak olduğunu sorabilirsiniz.

Hattınızın kabloları gereğinden fazla uzun veya kalitesiz olabilir. Bu durumlar yoksa ve buna rağmen SNR Margin değeriniz hala düşükse santrale uzaklığınız fazla olabilir. Böyle bir durumda da hızınızı biraz düşürmek gerekir.
Türk Telekom,saha ekipleri binanın girişindeki baglantılarda,bir sorun olmadıgını söylediler,evimin içindeki kablolardan olabilir diye,düşünüyorum sorunun ev içi için hangi kabluyu önerirsiniz?

Türk Telekom,saha ekipleri binanın girişindeki baglantılarda,bir sorun olmadıgını söylediler,evimin içindeki kablolardan olabilir diye,düşünüyorum sorunun ev içi için hangi kabluyu önerirsiniz?
Normal telefon için kullanılan kabloların kaliteli olanlarını öneririm. CAT 5 almanızı önermem.

Zaten evde telefon yok,cat 6 alıcam sanırım
Onu da önermem hocam, bu işe en uygunu kaliteli bir telefon kablosu almak. (Adını tam hatırlayamadım) Sebebi ise, işe uygunluk. İçerisinden geçen elektrik gerilimi ve akımına göre en uygun kablo kalınlığını sunuyor. CAT 6 veya 5 kullanmanız daha iyi sonuç vermez. Ya aynı ya da kötü sonuç verir. Denendi :)

WLAN mı yoksa WAN mı? Router olarak mı kullanıyorsun? Bir tarafı RJ 11 olan bir kablo bulacaksın ve ankastreye çakıp hat değerlerine bakacaksın modem ile.
Modemde ikiside var fakat,Wlan yanıyor, Wan yanmıyor,kablo bilgisayara baglı bir biçimde kullanıyorum,telefon yok zaten evde,benim anlamadıgım şey neden modemin güç kablosunu çıkartıp,taktıgımda vdsl'e dönüyo sonradan 1-2 gün geçince tekrardan dsl'e dönüyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde ip'imi kontrol ettigimde,böyle birşey çıktı karşıma %100 paket kaybı diye

Dosya Ekleri

• bu ney.png
    bu ney.png
    62,4 KB · Görüntüleme: 293
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı