Sohbet konusunda iyi değilim

670404

Picopat
Ben hazır cevaplılıkta çok kötüyüm. Birisiyle konuşmadan önce kuracağım cümleleri önceden düşünüyorum. Ondan sonra sohbeti başlatıyorum. Sohbet esnasında farklı bir konu açılınca ilk başta tökezliyorum. Çoğu zaman cümleler aklıma gelmiyor, sohbet bittikten sonra "keşke şunu da söyleseydim", "şurada şu cümleyi de söylemeliydim" tarzı şeyler diyorum. Güzel cümleler hep sohbet bittikten sonra aklıma geliyor. Nasıl hazır cevap olabilirim, sohbet konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim?

bendede çok yaşanıyordu proje vs sunum yaparken gelen sorulara hemen cevap veremiyordum sonra gelebilecek soruları bi 10 dk düşünüp gittiğimde böyle bir sorun daha yaşamadım belki bunu kendine uyarlayabilirsin

bendede çok yaşanıyordu proje vs sunum yaparken gelen sorulara hemen cevap veremiyordum sonra gelebilecek soruları bi 10 dk düşünüp gittiğimde böyle bir sorun daha yaşamadım belki bunu kendine uyarlayabilirsin
Hocam çok konuşmaktan geçiyor, zamanla alışırsınız. Olabildiğince sosyal olun ve insanlarla iletişim içinde olun.
Önceden düşündüğümde ben de güzel konuşmalar yapıyorum fakat karşımdaki kişi bir şeyler anlatınca nasıl cevaplar vereceğim aklıma gelmiyor ve genelde "hmm", "iyiymş", "haklısın" tarzında geçiştiriyorum ve bundan nefret ediyorum :(.

Önceden düşündüğümde ben de güzel konuşmalar yapıyorum fakat karşımdaki kişi bir şeyler anlatınca nasıl cevaplar vereceğim aklıma gelmiyor ve genelde "hmm", "iyiymş", "haklısın" tarzında geçiştiriyorum ve bundan nefret ediyorum :(.
Soru sormayı deneyebilirsin. Yeni muhabbet de açar. Muhabbeti kendi ilgi alanına çekersen dilin sökülür orda.

Lütfen her yazıyı sesli bir şekilde ya da iç sesinizle okuyun. Her ne durumda olursanız olun, mutlaka okumanızı gerçekleştirin. Kelime dağarcığınız kısıtlı olabilir, bu okuma etkinlikleri bu olumsuz yönü zamanla kapatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı