Sokak köpekleri ezan sesinde neden uluyor?

nickyokaga

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
O kadar yüksek sesle ve bozuk sesle okumazlarken yine uluyorlar. Kurtlardan gelen bir içgüdü mü acaba? 🤔

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen sesin geniş çevreye yayılması için hoparlör desibel farkı yaratıyor. Test etmek için yanına gidip normal ses tonu ile konuşmak ve ezan okumakla farkı anlaşılabilir. Yüksek sesli egzozlara falan da ulaşmaya çalışıyorlar.
İnanır mısın bilmem ama şimdi ezan okunuyor ve köpekler uluyor tam şu an. Aga her gördüğüm şey hakkında bir şey oluyor birkaç dakika veya saat sonra. :D

Bilim olarak o tip hoparlörler etrafa hayvanların duyabileceği ve rahatsız ettiği frekanslar yaydığı için köpekleri rahatsız ediyor olabilir İslam'i konu ile ilgili köpekleri cinleri görebildikleri için ve ezan okunduğu esnada kafir cinler çok rahatsız olup sağa sola kaçıştığı için ve köpeklerde onu görüp uluyor olabilirler.

Ya kardeşim bu bilgiyi müslümansan bilirsin hadi geçtim küçükken hiçmi kuran kursuna gitmedin. anlamsız yorumlae yapmayın tartışma çıkarmak için bahane arıyorsunuz.
İslamiyete göre konuşmayın o zaman. Ben bilimsel olarak neden uluduklarını soruyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı