Sokaklarda yapılan düğünler

İşin kötü yanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mahalle aralarında ve meskenlerde yapılan düğün ve benzeri kutlamaları gürültü yasağı kapsamından çıkardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına'da gelen en yoğun şikayetler arasında bu sokak düğünleri var.

Kültürümüzdeki bu sokak düğünü geleneğinin şehirlere taşınması hiç doğru değil zira insanların birbirlerini yakından tanıdıkları,görüştükleri köy ,kasaba gibi yerlerde uygulanan eğlence ve kutlamalardır daha çok.

Bizim burdaki nineleri salsan sabahlarlar yemin ediyorum, hayatımda öyle bir göbek atış görmedim gözümün fps i düştü resmen bayılacaktım.

Ninelerimizi eğlencesinden mi edeceksiniz? Ne de güzel oynuyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ninelerimizi eğlencesinden mi edeceksiniz? Ne de güzel oynuyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izlerken deprem oldu sandim. Teyze o kadar kiloyla nasil ziplayabiliyorsun sen ya?

Devletten izin alıp da yapıyorlar bu işleri yanlış bilmiyorsam. Şikayet edilecek bir birim yok.

Bir keresinde Uşak'ta bir tanıdığımızda yatılı kalmıştık. Orada da sokak düğünü vardı. Fakat hiç kimse davul zurna çalıp da deliler gibi göbek atmıyordu. Aksine sokak sofrası kurup gelen geçen herkese oranın meşhur bir yemeğinden ikram ediyorlardı. Yemeğin tadı çok güzeldi. Düğün sahibinin en mutlu günlerini tanıdık/tanımadık insanlara yemek ikram ederek geçirmeleri çok güzel bir şey. Keşke her yerde böyle güzel ve sessiz bir şekilde halletseler.

Sehir hayatina ayak uyduramayanlarin görgüsüz hareketleri. Binlerce kişinin yaşadığı yerde kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok. Sehir hayatı sana göre değilse köyünde istediğin kadar halay çekebilirsin.

Insanların mutlu günü, sabrımızı sonuna kadar kullanalim diyorum ama fazlasıyla suistimal ediliyor tabii ki.

Kesinlikle katılıyorum, en kötü şartlarda sadece yer kira bedeline anlaş git ses izolasyonu olan salonda ne yapıyorsan yap, milletin hastasını çocuğunu rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok, mesela ben nöbetli çalışan bir insanım. 3 gün peş peşe gece nöbetine gidiyorum. 1 gün bu düğün olsa evimin çevresinde malum öğlen 12 den gece 11'e kadar sürüyor ne yapacağım ben veya benim gibi çalışan insanlar?

Ya da tam tersi insanların 1 gün izni var pazar günü evinde geç uyanıp dinlenmek istiyor en yoğun düğün günleri de pazar günü oluyor mesela.

Git köyünde yap ne yapıyorsan. Ben buna hep rezillik demişimdir. Köy ve kent arasında sıkışmış ne yaptığını bilmeyen insanların işidir düğün. Biz sevişiyoruz herkes duysun demenin anlamı yok.

Kesinlikle katılıyorum, en kötü şartlarda sadece yer kira bedeline anlaş git ses izolasyonu olan salonda ne yapıyorsan yap, milletin hastasını çocuğunu rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok, mesela ben nöbetli çalışan bir insanım. 3 gün peş peşe gece nöbetine gidiyorum. 1 gün bu düğün olsa evimin çevresinde malum öğlen 12 den gece 11'e kadar sürüyor ne yapacağım ben veya benim gibi çalışan insanlar?

Ya da tam tersi insanların 1 gün izni var pazar günü evinde geç uyanıp dinlenmek istiyor en yoğun düğün günleri de pazar günü oluyor mesela.
Vardiyalı sistemde çalışanların da belasıdır. Ben de bu durumun içindeyim. Neyse ki şu an oturduğum bolgede sokak düğünü yapacak kisiler oturmuyor.

Vardiyalı sistemde çalışanların da belasıdır. Ben de bu durumun içindeyim. Neyse ki şu an oturduğum bolgede sokak düğünü yapacak kisiler oturmuyor.

Aynen öyle, yaz boyu her cumartesi pazar saçma sapan düğünlerden, şahinle son ses gezenlerden, görgüsüz kapı önüne ayakkabı koyan köy binalarından, küfürlerle parklarda çakallık yapan hanzolardan kaçıp taşındım ve uzakta yaşıyorum Allah'tan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı