"Sol altyapı" ne demek?

Willy

Decapat
Daha fazla  
İnternet konularında biraz bilgisizim Türk Telekom'dan internet almak istiyorum fakat Telekom altyapısı ve sol altyapısı var 24Mbps sol altyapısı 74.90TL iken 16Mbps Telekom altyapısı 84.90TL. Bu konuyu anlamadım sol alt yapının Telekom altyapısından farkı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline altyapısı. Sol altyapısı çoğu zaman Superonline'ın fiber altyapısı için kullanılan bir kısaltmadır. Sol altyapısı var deniliyorsa orada Superonline fiber altyapısı vardır. Zira Superonline VDSL'de Turk Telekom altyapısını kullanıyor, Superonline'ın bakır hatlarda kendine ait altyapısı yok.

Bu 2 seçenek arasından tabii ki 24 Mbps Superonline olan. Anlaşılan fiber var binanızda. Daha yüksek hızlar da alabilirsiniz isterseniz durum buysa.

Superonline altyapısı. Sol altyapısı çoğu zaman Superonline'ın fiber altyapısı için kullanılan bir kısaltmadır. Sol altyapısı var deniliyorsa orada Superonline fiber altyapısı vardır. Zira Superonline VDSL'de Türk Telekom altyapısını kullanıyor.

Hocam şimdi sol altyapı alabiliyorum ve kötü yanı olmuyor değil mi? Fiyatlarda bu kadar değişiklik olunca pek anliyamadım.

Superonline altyapısı. Sol altyapısı çoğu zaman Superonline'ın fiber altyapısı için kullanılan bir kısaltmadır. Sol altyapısı var deniliyorsa orada Superonline fiber altyapısı vardır. Zira Superonline VDSL'de Turk Telekom altyapısını kullanıyor.
Superonline her yerde Türk Telekom altyapısını kullanmıyor. Esenyurt'ta benim binamda hem Türk Telekom hem de Superonline'ın FTTB dolapları mevcut. Dairelere bakır kablo olarak çıkıyor ve VDSL almak istediğinizde ikisi de kendi altyapısı üzerinden hizmet veriyor.

Superonline her yerde Türk Telekom altyapısını kullanmıyor. Esenyurt'ta benim binamda hem Türk Telekom hem de Superonline'ın FTTB dolapları mevcut. Dairelere bakır kablo olarak çıkıyor ve VDSL almak istediğinizde ikisi de kendi altyapısı üzerinden hizmet veriyor.
Olay VDSL ise Superonline her yerde Turk Telekom altyapısını kullanır. Tekrar söylüyorum, Superonline'ın kendine ait bir VDSL altyapısı yoktur.

Kendiniz zaten belirtmişsiniz. Sizin binanızda adı üstünde FTTB kabinleri mevcutmuş. FTTB VDSL değil, fiberdir. Bahsedilen kabinden hizmet alırken evinize CAT 6 kablo çekilir ve o şekilde hizmet verilir. Siz VDSL değil fiber hizmet almış olursunuz. Sadece FTTH olmaz, yine de fiberdir o, VDSL değildir.

FTTH, FTTB ve FTTC farkını bir araştırın isterseniz hocam. Karıştırmışsınız biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı