Son 4 ayda sayısalcı için YKS çalışmak için öneri

Me264

Decapat
Daha fazla  
Son zamanlarda psikolojik problemlerim baş göstermeye başladı. çevremden etkilenmeye başladım. 2. mezun senemdeyim hep para kazanıp hem de YKS yapmaya çalışıyordum son 1 haftaya kadar iş sebebiyle YKS'ye neredeyse hiç zaman ayırmadım. son 2 haftamda çok saçma olaylar yaşamaya başladım. anlatmaya başlasam rahat 3-4 saat yazacağım.
Hala üzerimdeki psikolojik sıkıntıyı atmış değilim. neredeyse hiç arkadaşım yok aslında hiç yok, kız arkadaşım bu psikolojik sıkıntımın getirdiği bir takım tepkiler ve çıkan kavgalar içinde ayrılmak istedi. Konuşacağım gezeceğim kimse yok yani evimde ailem var ama yok gibiler ve onlar fiziksel olarak evde yokken daha iyi hissediyorum. onlar da benimle konuşmazlar etmezler zaten gelmişim 20 yaşıma daha ne yapacaklar.
Temel matematiğim 0 olduğu için 1 haftadır tek başıma uğraşıyorum. birkaç temel matematik kitabı aldım onları çözüyorum. konuları kısa sürede anlıyorum orada problemim yok.

Yapacak işim ve konuşacak arkadaşım olmadığı için günümün en fazla 14-15 saatini ayırabilirim.
Ekonomik sıkıntımda yok kenarda 30k civarı param ve satsam 40-50k edecek oyuncu sistemim var.

Sayısal bölüm tercih etmek istiyorum ama şu anlık bir hedefim yok. yapabildiğimin en iyisini yapmak istiyorum.

4 ay gibi sürede nasıl bir program izlemeliyim, YouTube üzerinden hangi kanalları takip etmeliyim, 0'dan başlamış birisi için neler önerirsiniz?

Ya da temeli daha iyi kavrayacağım başka kaynak öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum biraz sert olacak ama 2. mezun senenizdesiniz, sayısal bölüm istiyorsunuz ve hala temel matematik kitabı mı alsam diye düşünüyorsanız ya siz gerçekten okumak istemiyorsunuzdur ya da aklımın ermediği başka sıkıntılar vardır. Bunun aynı anda çalışmak ile alakası yok günde 1 saat çalışılsa 2 senede matematik gurusu olurdunuz. Bence ilk olarak gerçekten okumak isteyip istemediğinizi sorgulayın.

Bu saatten sonra çok zor geç kalmışsınız. İlle de yapacağım diyorsanız TYT-AYT birlikte götürmeye çalışın(aşırı zor). Gerekirse bir koçunuz olsun.

Dostum biraz sert olacak ama 2. mezun senenizdesiniz, sayısal bölüm istiyorsunuz ve hala temel matematik kitabı mı alsam diye düşünüyorsanız ya siz gerçekten okumak istemiyorsunuzdur ya da aklımın ermediği başka sıkıntılar vardır. Bunun aynı anda çalışmak ile alakası yok günde 1 saat çalışılsa 2 senede matematik gurusu olurdunuz. Bence ilk olarak gerçekten okumak isteyip istemediğinizi sorgulayın.

Evet haklısın ama şu anlık elimden gelenini yapmak istiyorum.

Son zamanlarda psikolojik problemlerim baş göstermeye başladı. Çevremden etkilenmeye başladım. 2. mezun senemdeyim hep para kazanıp hem de YKS yapmaya çalışıyordum son 1 haftaya kadar iş sebebiyle YKS'ye neredeyse hiç zaman ayırmadım. Son 2 haftamda çok saçma olaylar yaşamaya başladım. Anlatmaya başlasam rahat 3-4 saat yazacağım.
Hala üzerimdeki psikolojik sıkıntıyı atmış değilim. Neredeyse hiç arkadaşım yok aslında hiç yok, kız arkadaşım bu psikolojik sıkıntımın getirdiği bir takım tepkiler ve çıkan kavgalar içinde ayrılmak istedi. Konuşacağım gezeceğim kimse yok yani evimde ailem var ama yok gibiler ve onlar fiziksel olarak evde yokken daha iyi hissediyorum. Onlar da benimle konuşmazlar etmezler zaten gelmişim 20 yaşıma daha ne yapacaklar.
Temel matematiğim 0 olduğu için 1 haftadır tek başıma uğraşıyorum. Birkaç temel matematik kitabı aldım onları çözüyorum. Konuları kısa sürede anlıyorum orada problemim yok.

Yapacak işim ve konuşacak arkadaşım olmadığı için günümün en fazla 14-15 saatini ayırabilirim.
Ekonomik sıkıntımda yok kenarda 30k civarı param ve satsam 40-50k edecek oyuncu sistemim var.

Sayısal bölüm tercih etmek istiyorum ama şu anlık bir hedefim yok. Yapabildiğimin en iyisini yapmak istiyorum.

4 ay gibi sürede nasıl bir program izlemeliyim, YouTube üzerinden hangi kanalları takip etmeliyim, 0'dan başlamış birisi için neler önerirsiniz?

Ya da temeli daha iyi kavrayacağım başka kaynak öneriniz var mı?

Sürekli deneme çözmeye çalışın TYT için.
Fenden konu bitirin YouTube'daki kamplar ile.
Şu an her saniye sizin için kıymetli. Ama merak etmeyin. Yetişmez diye bir şey yok.
Matematik bol bol soru çözün. Bolca dedim diye gününüzü Full matematiğe vermeyin. Büyük bir kısmı matematik olsun ama fene de ağırlık verin mutlaka.
Yetişmez diye bir şey yok. Göreceli bir kavram üzerine düşünmeyin bu kadar.
Yapabildiğiniz en iyisini yapın.
Ve en önemlisi hedefizizi belirleyin.

Geri
Yukarı