Son gün nasıl verimli ders çalışılır?

Semih Üzülmez

Hectopat
9. sınıf öğrencisiyim, bu hafta her gün 2 dersten sınavım var ve ben hiçbirini derste dinledim uyudum, ve sınavda yüksek not almak istiyorum. Son gün nasıl verimli ders çalışıp sınavdan 90 ve üzeri alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer son gün çalışılıp yüksek not alınsaydı kimse günü gününe çalışmazdı. Çok uzun süreli çok mola vere vere kaynak kitaplardan derslerinizi bir bir takip edin. Her konu tekrarı sonra en az 2 test ile bilginizi de sınayın.

Bende de durum aynı. Sadece derslerimi iyi dinlerim :)
Bir de sayısal derslere yeteneğim var.
Önce konu konu ayır. Her konuyu okuduktan sonra biraz test çöz. Anladığından emin olduğunda sonrakine geç.

Ben de senin gibiydim. 11 e geçtiğinde veya 12 ye geçtiğinde dank ediyor kafana. O öğrenmediğin konuların her birini teker teker en ince ayrıntısına kadar öğrenmek zorunda kalacaksın. Sana tavsiyem biraz daha derslerinle ilgilen.

Mesela yarın kimya sınavımla Almanca sınavım var napmalıyım(özellikle Almancadan yüsek almak istiyorum test çözemiceğime göre),Almancada napiyim
Ben de senin gibiydim. 11 e geçtiğinde veya 12 ye geçtiğinde dank ediyor kafana. O öğrenmediğin konuların her birini teker teker en ince ayrıntısına kadar öğrenmek zorunda kalacaksın. Sana tavsiyem biraz daha derslerinle ilgilen.
10.sınıfta dinliyicem ama şuan tek amacım şu son sınavlardan alabildiğim kadar yüksek not almak

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı