Son yılda 30 ya da 70 bin yapılır mı?

Mamığ

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Bu zamana kadar özel bir çalışma yapmadım ama her sene takdirimi de aldım 90 civarı ortalam ile. Bu sanırım mevcut durumumu belirtir. Seçimden sonra eğitim sistemi düzelir de biz yeni sisteme tabii tutulmazsak şayet bu yıl aklıma dank etti. Antalya'da okumak zorundayım, başka alternatif yok. Normalde 42 İstanbul'a gidecektim, ya da kendim evde yazılımcı olacaktım. Lakin aileniz başınızda sırf üniversiteye gitmeyip evden yazılımcı olmaya çalışıyorsunuz diye başınızın etini yerken bu pek mümkün değil. İstanbul'da da okunmaz şimdi cingan çadırı lafına Türkiye DLC'si ile gelen şehir olur kendisi. Ayrıca pahalı, zengin değiliz be abi. Bir de Antalya, abi denize dik yürüsen sahildesin, şehrin neresinde olursan ol. Sağında yeşil dağlar, yukarıda masmavi semalar ve solunda gökyüzüyle yarışan deniz... Baştan çıkarıcı, orası kesin. Ama benim bu zamana kadar sınav namına zerre çaba sabretmediğim hesaba katılırsa direk bilgisayara geçemem. Bilgisayar bahane Antalya şahane, ama sıralaması düşük de değil şimdi, 28 bin ile kapatmış geçen yıl. Elektrik elektronik 70 binle kapatmış, orası daha gerçekçi bir hedef. Yatay geçiş teknolojisinden faydalanıp daha geniş zamanla geçebilirim. Son çare bilgisayar programcılığı, da o zaten artık olmuyor, DGS zamanı dediğim an gelince. Kendi başıma daha rahat olacağım için bölüm önemsiz ama gitmişken çok affedersiniz kakadan bir bölüme de girmeyelim. Şu an 11. sınıftayım. Seçimden sonra, eğitim konusunda bir ay içerisinde açıklama yapılmazsa günde 4 saate çıkmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle sistemi bana denk gelene kadar değiştirmeseler de bu sınav işine yama niyetine el atarlar ve benim oyun geliştirme hayalimi üniversitede de yapabilmeme olanak sağlarlar. Şu an kendim çabalasam okula gidenlerden 10 kat daha iyi olurum alanımda. Bunun değişmeşi şart ama bu konunun ne yeri ne zamanı. Son yılımda sınava odaklanırsam 30k yapmam, olmadı 70k ya girmem mümkün mü? Önceki yıllar yatmadım ama dediğim gibi özel çaba sarfetmedim. Özellikle 9. sınıfım uzaktan eğitimden dolayı noksan, tabii TYT çok da önemli değil.

Ortalamanız güzel gibi, son ay çalışıp bile hedefine ulaşan insanlar varken siz 1 yılda düzgün bir çalışma ile rahat 40k yaparsınız.

Geri
Yukarı