Sony WF-1000xm4 alınır mı?

Çok teşekkür ederim Hocam. Çok sağ olun çok memnunum.
Rica ederim hocam. İyi günlerde kullanın tekrardan. Başına bir şey gelmediği sürece 1 2 yıl kullanmayı düşünüyorum. Bu kulaklıkta tek sorun mono özelliği olmaması diyebiliriz. Yani işte diyelim sağ kulaklık takılı sadece kulağınızda, solda takılı değil. Mono özellik sayesinde solda da duyuyor gibi oluyorsunuz yani ses direkt sağdan gelmiyor, rahatsız etmiyor. Biriyle konuşurken bu işe yarayabilir. Mesela sağ kulaklık takıp müzik dinlersiniz, sol kulak açıkta kaldığı için konuştuğunuz kişi varsa veya size seslenecek biri varsa duyarsınız. Fakat müzik kalitesini 2 kulaklıkta aldığınız gibi alamazsınız tabii ki de. Bir arkadaşa sormuştum belki bu özelliği Anker, uygulamasına getirebilir güncelleme ile. O şekilde kullanabiliriz. Bu özelliğe sahip bu fiyat bandında kulaklıklar yine yok değil fakat onların ses kalitesi de bu ürün kadar iyi olmayabiliyor. (Kullanıcı deneyimlerine göre). Genelde iş insanlarının işine yarayabilir bu mono özellik. Fakat çözümü yok değil. Transparan mod sayesinde, yine yarı ses seviyesinde bir müzik dinlerken, biriyle konuşabilirsiniz kulağınızda iki kulaklık varken. Ama bisiklet sürerken vs. eğer yan yana sürmüyorsanız ve yarı ses seviyesinde de olsa müzik dinliyorsanız birbirinizi duymanız güçleşebiliyor. Ha ben müzik dinlemem diyorsanız biriyle bisiklet sürerken vs. ama rüzgar varsa, rüzgar engelleyici bir özellik var onu açabilirsiniz. Rüzgarı keser. Ama konuştuğunuz kişinin sesinide bastırabilir. Tabii yan yana yürürken sorun olmaz çok, duyarsınız birbirinizi. Ama bisiklet sürüyorsanız yine beraber, rüzgar engelleyici dediğim gibi rüzgar harici sesleri de bastırabildiği için yine yan yana sürmeniz daha iyi olabilir konuşurken. Mono özelliği olmayışı çok bir problem mi benim için. Bence hayır. Ses kalitesine vs. bakılınca, eğer ses kalitesine önem veriyorsanız bunu pek önemsemezsiniz diye düşünüyorum. Olsa iyi mi olurdu, evet ama düzeltebilirler belki. Ürünün nazarı diyebiliriz. Bana göre olmaması dediğim gibi, Bu ürünün ses kalitesine bakacak olursak. Diğer bu segment bandında olan kulaklıklara kıyasla mono özelliğinin olmamasını hissettirmiyor. Umarım dediğimi anlamışsınızdır :D Biraz karmaşık olmuş olabilir. Ben daha çok iki kulaklık kullanmayı seviyorum açıkçası. Yani müzik dinlerken sürekli olarak kullanacağım şekil iki kulaklık olacağı için, Mono özelliği pek takmıyorum.

Son düzenleme:
Rica ederim hocam. İyi günlerde kullanın tekrardan. Başına bir şey gelmediği sürece 1 2 yıl kullanmayı düşünüyorum. Bu kulaklıkta tek sorun mono özelliği olmaması diyebiliriz. Yani işte diyelim sağ kulaklık takılı sadece kulağınızda, solda takılı değil. Mono özellik sayesinde solda da duyuyor gibi oluyorsunuz yani ses direkt sağdan gelmiyor, rahatsız etmiyor. Biriyle konuşurken bu işe yarayabilir. Mesela sağ kulaklık takıp müzik dinlersiniz, sol kulak açıkta kaldığı için konuştuğunuz kişi varsa veya size seslenecek biri varsa duyarsınız. Fakat müzik kalitesini 2 kulaklıkta aldığınız gibi alamazsınız tabii ki de. Bir arkadaşa sormuştum belki bu özelliği Anker, uygulamasına getirebilir güncelleme ile. O şekilde kullanabiliriz. Bu özelliğe sahip bu fiyat bandında kulaklıklar yine yok değil fakat onların ses kalitesi de bu ürün kadar iyi olmayabiliyor. (Kullanıcı deneyimlerine göre). Genelde iş insanlarının işine yarayabilir bu mono özellik. Fakat çözümü yok değil. Transparan mod sayesinde, yine yarı ses seviyesinde bir müzik dinlerken, biriyle konuşabilirsiniz kulağınızda iki kulaklık varken. Ama bisiklet sürerken vs. eğer yan yana sürmüyorsanız ve yarı ses seviyesinde de olsa müzik dinliyorsanız birbirinizi duymanız güçleşebiliyor. Ha ben müzik dinlemem diyorsanız biriyle bisiklet sürerken vs. ama rüzgar varsa, rüzgar engelleyici bir özellik var onu açabilirsiniz. Rüzgarı keser. Ama konuştuğunuz kişinin sesinide bastırabilir. Tabii yan yana yürürken sorun olmaz çok, duyarsınız birbirinizi. Ama bisiklet sürüyorsanız yine beraber, rüzgar engelleyici dediğim gibi rüzgar harici sesleri de bastırabildiği için yine yan yana sürmeniz daha iyi olabilir konuşurken. Mono özelliği olmayışı çok bir problem mi benim için. Bence hayır. Ses kalitesine vs. bakılınca, eğer ses kalitesine önem veriyorsanız bunu pek önemsemezsiniz diye düşünüyorum. Olsa iyi mi olurdu, evet ama düzeltebilirler belki. Ürünün nazarı diyebiliriz. Bana göre olmaması dediğim gibi, Bu ürünün ses kalitesine bakacak olursak. Diğer bu segment bandında olan kulaklıklara kıyasla mono özelliğinin olmamasını hissettirmiyor. Umarım dediğimi anlamışsınızdır :D Biraz karmaşık olmuş olabilir. Ben daha çok iki kulaklık kullanmayı seviyorum açıkçası. Yani müzik dinlerken sürekli olarak kullanacağım şekil iki kulaklık olacağı için, Mono özelliği pek takmıyorum.
Ne demek istediğinizi gayet iyi anladım Hocam. Çok teşekkür ederim her şey için. 👍🏼

Hocam Sony daha iyi gibime geldi Anker'den ne düşünüyorsunuz o kulaklık hakkında?
Sony WF-1000XM4 ANC olarak çok övülüyor. Ben de bu konuda iyi olduğunu düşünüyorum. Kulağa vs. oturuşu güzel olduğunu düşünüyorum. Fakat ses kalitesi L3P kıyasla biraz daha düşük deniyor. Yine kullanıcı değerlendirmelerine göre konuşuyorum. Sesi yeterli diyen var. Bence de alan kişi özellikle üstüne basa basa yetersiz demez. Ama L3P önde gibi duruyor bu konuda. Ve arada hatırı sayılır bir fiyat farkı var. Ben 2300'e almıştım L3P. O ara Sony'de 3600 falandı. Benim için ses kalitesi daha ağır bastığı için Anker seçtim. Ama bu kulaklıktan sonra kullanacağım kulaklık çıktığı zaman WF-1000XM5 olur diye düşünüyorum. Tabii çıkana kadar biraz süre geçecek. Ve erken çıkarsa direkt almayacağım. Çünkü L3P'de güzel bir kulaklık. Ancak biraz eskirse veya başına bir şey gelirse XM5 alırım diye düşünüyorum. XM5 deme sebebim; Bu sefer ses kalitesi, ANC gibi temel özellikleri daha iyi yapacaklarını düşünüyorum. Yani güzel bir kulaklık olacaktır diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi L3P'de güzel bir kulaklık, o açıdan direkt çıktığı gibi almak mantıklı gelmiyor. Yani uzun kullanımda bu kulaklık üzmez demem o ki.

Sony WF-1000xm4 ANC olarak çok övülüyor. Ben de bu konuda iyi olduğunu düşünüyorum. Kulağa vs. oturuşu güzel olduğunu düşünüyorum. Fakat ses kalitesi l3p kıyasla biraz daha düşük deniyor. Yine kullanıcı değerlendirmelerine göre konuşuyorum. Sesi yeterli diyen var. Bence de alan kişi özellikle üstüne basa basa yetersiz demez. Ama l3p önde gibi duruyor bu konuda. Ve arada hatırı sayılır bir fiyat farkı var. Ben 2300'e almıştım l3p. O ara Sony'de 3600 falandı. Benim için ses kalitesi daha ağır bastığı için Anker seçtim. Ama bu kulaklıktan sonra kullanacağım kulaklık çıktığı zaman WF-1000xm5 olur diye düşünüyorum. Tabii çıkana kadar biraz süre geçecek. Ve erken çıkarsa direkt almayacağım. Çünkü l3P'de güzel bir kulaklık. Ancak biraz eskirse veya başına bir şey gelirse XM5 alırım diye düşünüyorum. XM5 deme sebebim; bu sefer ses kalitesi, ANC gibi temel özellikleri daha iyi yapacaklarını düşünüyorum. Yani güzel bir kulaklık olacaktır diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi l3P'de güzel bir kulaklık, o açıdan direkt çıktığı gibi almak mantıklı gelmiyor. Yani uzun kullanımda bu kulaklık üzmez demem o ki.
Hayırlı olsun diyeyim size benim kulaklık arama sebebim Buds 2 1 haftada 2 kere bozulmuştu garanti ilk geldiğinde mekanizma temizlemesi yapıldı falan demişlerdi sonra 1 haftada 2.kez bozulunca sol ve sağ kulaklığı değiştirdiler şu an aktif olarak kullanıyorum tekrar bozulursa para iadesi alabilirsem bu kulaklıklardan birini alacağım hayırlı olsun ikinize de güzel günlerde kullanın.

Hayırlı olsun diyeyim size benim kulaklık arama sebebim Buds 2 1 haftada 2 kere bozulmuştu garanti ilk geldiğinde mekanizma temizlemesi yapıldı falan demişlerdi sonra 1 haftada 2.kez bozulunca sol ve sağ kulaklığı değiştirdiler şu an aktif olarak kullanıyorum tekrar bozulursa para iadesi alabilirsem bu kulaklıklardan birini alacağım hayırlı olsun ikinize de güzel günlerde kullanın.
Tamamdır hocam. Teşekkür ediyorum.

Ne demek istediğinizi gayet iyi anladım Hocam. Çok teşekkür ederim her şey için. 👍🏼
Hocam tekrar merhaba. Bir sorun var mı diye yazacaktım. Beğendiniz mi ürünü?

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Teşekkür ediyorum.

Hocam tekrar merhaba. Bir sorun var mı diye yazacaktım. Beğendiniz mi ürünü?
Hocam şimdilik bi sıkıntı yok da şu slikonlar beni biraz düşündürüyo. Sanki kulağımdan çıkacak gibi geliyo bazen ama çıkmıyo. Alışkın olmadığım için sanırım.

Hocam kulağınıza uygun silikonu taktınız mı?
Evet bu da önemli. Eğer hiçbiri durmuyor gibi oluyorsa kutunun yukarısında destek kalıpları var kulaklık silikonları için. Onları deneyebilirsiniz ama daha hiç denemedim yanlış bilgi vermek istemem. Destek için işe yarıyorlar diye biliyorum. Takmasını beceremedim ben tam.

Yeni konular

Geri
Yukarı