Sony Xperia X mi X Compact mı?

Xperia X Compact mı X mi

• Oy verenlerin toplamı
    13

Biggestcrap

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Hemen başlamadan söyleyeyim diğer konuları okudum ve istediğim cevabı alamadığım için bu konuyu açma gereği hissettim. Bütçem en fazla 1450 TL. Sony kullanmak istiyorum. Bu ikisinin en uygun seçim olacağına kanaat getirdim fakat ikisini arasından hangisini seçeceğimi bilmiyorum.

X Compact'ta daha iyi bir performans ve batarya var üstelik kamerası da XZ gibi ama ekranı 4.6 inç ve 720p. En çok kafamı kurcalayan bu. X'de ise 1080p 5 inç ekran var. Bir de X'in bataryasının kötü olduğu ve kamera + oyunlarda ısınma sorunu olduğu söyleniyor. Çok fazla araştırma yaptım videolar izledim ve kullanıcı yorumları okudum ama bir kişinin söylediği ile diğeri çelişiyor özellikle batarya konusunda. Mesela bir kişi 12 saat aktif kullanım ile %15 şarj kaldığını söylerken diğeri ise internet açılınca tam günü çıkaramıyor diyor. Burada şu an kullanmakta olan varsa hem X hem X Compact görüşlerini almaktan memnun olurum.

Hocam teşekkürler fakat sorun boyut değil. 0.4 inçin lafı olmaz. Sorun 1080p 720p farkı. 1080p Film izleyemeyeceğim. Telefonlarda o kadar da fark eder mi ki?

Hocam teşekkürler fakat sorun boyut değil. 0.4 inçin lafı olmaz. Sorun 1080p 720p farkı. 1080p Film izleyemeyeceğim. Telefonlarda o kadar da fark eder mi ki?
Ben z3 compact kullanıyorum. Sanal gerçeklik gözlüğü kullanmıyacaksanız yeter bence. Pil ömrü ve performans açısından avantajınız olur.

İkisini de test etme imkanınız var mı? Sony Center falan varsa çevrenizde veya açıkta bir mağazada illaki vardır diye düşünüyorum. Teknosa veya MediaMarkt'larda vardır belki. İkisini de canlı gözle görüp keskinliğini kendiniz görün bence.

Vatan Teknosa Mediamarkt var. Uğramaya çalışacağım ama büyük mağazalar olmadıkları için x ve x compact olmayabilir. Galiba en doğrusu ikisini de deneyerek almak yoksa teoride işin içinden çıkamayacak gibiyim

Batarya benim için önemli olduğu için şahsen X Compact alırdım. Sony X modelinin ise ekranı daha iyi, fakat bataryası kötü. Keşke X Compact modelinin ekranı da 1080P olsaydı, donanımı 1080P için bile fazlasıyla güçlü bir model.

Yardım ve önerileriniz için çok teşekkürler. Anket ve konu yarın sabaha kadar beklesin o zaman kararımı vereyim. Şu an için ben de X compact düşünüyorum ama çok kullanacağım için ekran sıkıntı çıkarmaz umarım

X ve X Compact'ın tek eksiği suya ve toza dayanıklılığı bence. Çoğu insan tasarımını sevmiyor ancak ben beğeniyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı